Meizu Pro 6 prezentuje się w całej okazałości po raz kolejny

Biorąc pod uwagę wyłącznie liczbę przecieków na temat Meizu Pro 6, można by dojść do wniosku, że to on, a nie M3 Note, zadebiutuje 6 kwietnia. Oczywiście tak się nie stanie, bowiem premiery tego modelu spodziewamy się dopiero w trzecim kwartale 2016 roku. Smartfon nie kryje jednak przed nami już praktycznie żadnych tajemnic (choć owszem, pojawiają się pewne nieścisłości), więc przed nami długie miesiące wyczekiwania na jego oficjalną prezentację.

Kwestia wyglądu Meizu Pro 6 już kilkukrotnie pojawiała się na forum. Jednak zdecydowanie najwięcej uwagi przykuło doniesienie, jakoby urządzenie miało zostać wyposażone, podobnie, jak Galaxy S7 Edge czy Vivo XPlay 5, w obustronnie zakrzywiony wyświetlacz. Zwłaszcza, że rozwiązanie to stanie się w najbliższej przyszłości tzw. must have dla wszystkich, liczących się na rynku producentów rodem z Państwa Środka.

Jednak – jak już zdążyliśmy się przekonać – Meizu nie zdecyduje się go zastosować w Pro 6. Upewniają nas w tym najnowsze zdjęcia smartfona, jakie ujrzały światło dzienne. O ile jego przód niespecjalnie się wyróżnia, to tył już zdecydowanie tak. Po pierwsze, plastikowe wstawki są “poprowadzone” w niespotykany dotąd sposób. Oryginalne jest również rozwiązanie diody doświetlającej, którą w tym przypadku zastąpił pierścień i w którego środku – możemy domniemywać – znalazło się miejsce na laserowy autofokus (na czytnik linii papilarnych “otwór” jest za mały).

Meizu Pro 6 wygląda prosto i elegancko, ale mimo wszystko ma w sobie pierwiastek wyjątkowości, który wyróżni go na tle konkurencji i przykuje wzrok. To trudna sztuka w czasach, gdzie smartfony są do siebie bliźniaczo podobne, ponieważ producenci “namiętnie” kopiują siebie nawzajem. Urządzenie dodatkowo – co zostało potwierdzone – wyróżni się zaawansowanym 3D Touch/Force Touch, zbliżonym funkcjonalnością do rozwiązania, opracowanego przez Apple.

Jeśli natomiast zastanawiacie się, o jakich nieścisłościach mowa we wstępie, to już wyjaśniam. Otóż Meizu wraz z MediaTekiem oficjalnie potwierdziło, że w Pro 6 znajdzie się opracowany wspólnie procesor Helio X25. Z drugiej strony, na rozpisce, prezentującej plany produktowe chińskiego producenta na 2016 rok, widnieje zapis o zastosowaniu Exynosa 8890. Pro 5 został wyposażony we flagowego Exynosa 7420 od Samsunga, więc moglibyśmy oczekiwać, że Meizu ponownie zdecyduje się na analogiczny krok. Mamy jednak jeszcze kilka miesięcy, więc i ta kwestia powinna ostatecznie się wyklarować.

Więcej zdjęć Meizu Pro 6 możecie zobaczyć tutaj.

Źródło: GizChina

Komentarze

 • [Procesor] możliwe, że powstaną dwa warianty. Z Mediatekiem i Exynosem. Gdyby pokusili się o wypuszczenie Pro 6 poza Azją miałoby to sens. Mediatek pozostałby na ich rynku, gdzie wiedzie mu się całkiem nieźle, a do nas przywędrowałby Exynos lub może SnapD. Kto wie… :D

  • Ciągle na to liczę. Inaczej zostanę przy pro 5

   • Ja po cichu liczę na jakieś większe zaskoczenie. Pomimo tylu przecieków, mam nadzieję, że Meizu uda się dochować jakieś smaczne sekreciki do premiery.
    A jeśli chodzi o procesor… Helio X20 nie jest też jakimś tam bublem. Fakt, póki co przegrywa z 8890 i SD820, ale po podkręceniu (X25) może się okazać całkiem okay – w sumie nie wiadomo jeszcze co poprawili). Pewnie nie nadrobi “strat” (piszę w cudzysłowie, bo to pojęcie względne), ale nie powinno być źle.
    X10 w MX5 radzi sobie całkiem nieźle, więc nie powinno być większego problemu. Warto zwrócić uwagę, że X20 wynikami bliżej do konkurencji z Kirinem 950, a procek Huaweia sam w sobie też nie jest zły. Mate 8 śmiga aż miło, co potwierdziła chociażby recenzja Kasi.
    Czas pokaże :D

 • Will5on

  Panie Dąbek, głupszego pisacza to nie widziałem jeszcze.
  “Meizu Pro 6 wygląda
  prosto i elegancko, ale mimo wszystko ma w sobie pierwiastek
  wyjątkowości, który wyróżni go na tle konkurencji i przykuje wzrok”…….
  ……Gdzie jest ten pierwiastek? Co to?Gdzie? Bo ja po tych zdjęciach brudnej cegły nie widze nawet tej prostoty i elegancji , nie mówiąc już o pierwiastku.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona