Ważne

HTC 10 może zadebiutować w trzech wersjach, w tym jednej ze Snapdragonem 652

W tym roku producenci wyjątkowo „zaszaleją” w przypadku swoich flagowców. Każdy z nich wypuści (albo już to zrobił) na rynek przynajmniej dwa warianty swojego high-enda: Samsung Galaxy S7 i Galaxy S7 Edge, LG G5 i G5 (o roboczej nazwie) Lite, Xiaomi Mi 5 w trzech wersjach, a Huawei P9, P9 Lite, P9 Max i P9 Pro/Plus. Tajwańczycy nie pozostaną „w tyle”, bowiem również oni (podobno) szykują HTC 10 w trzech różnych konfiguracjach.

Poszczególne warianty tegorocznego flagowca mają różnić się między sobą nie tylko ilością pamięci operacyjnej oraz tej, przeznaczonej na pliki użytkownika, ale również procesorem i – co z tym się wiąże – układem graficznym. Najtańsza wersja HTC 10, kosztująca 3799 juanów chińskich, czyli około 2285 złotych (bez podatku), wyposażona ma być w ośmiordzeniowego Snapdragona 652 z Adreno 510 oraz 3 GB RAM i 16 GB pamięci wewnętrznej.

Podstawowy wariant (poprzedni bowiem można uznać za coś na kształt Lite) otrzyma czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 820 z układem graficznym Adreno 530, 3 GB RAM oraz 32 GB przestrzeni na pliki użytkownika. Model ten ma kosztować 4999 juanów chińskich, czyli około 3000 złotych (bez podatku).

Najlepiej wyposażony HTC 10, wart 5888 juanów chińskich, czyli około 3550 złotych (bez podatku), również dostanie czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 820 z układem graficznym Adreno 530, ale już z 4 GB RAM oraz aż 128 GB pamięci wewnętrznej.

HTC 10

Trudno jednoznacznie stwierdzić, ile prawdy jest w powyższym zestawieniu, jednak w mojej subiektywnej ocenie taki scenariusz wydaje się prawdopodobny. Po pierwsze, jak wspomniałem na samym początku, konkurencja zdecydowała/zdecyduje się na podobne zabiegi w przypadku swoich flagowców. Po drugie, być może powstrzyma to HTC od wypuszczenia na rynek klonów swojego high-enda (co miało miejsce w przeszłości), a tym samym w sposób bardziej określony marka usystematyzuje swoje portfolio (czego do tej pory brakuje).

Przy okazji przypomnę, że HTC 10 ma zadebiutować 12 kwietnia. Pojawiła się również plotka, że do sprzedaży (przynajmniej w rodzimym Tajwanie) może trafić już trzy dni później, czyli 15 kwietnia.

Na zakończenie zapoznajcie się jeszcze z renderami HTC 10, autorstwa użytkownika XDA-Developers, podpisującego się jako HamdiR.

Źródło: MyDrivers, XDA-Developers

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona