Ważne

Apple zalicza kolejną wpadkę, tym razem związaną z aktualizacją starszych iPadów do iOS 9.3

Nie tak dawno szerokim echem odbiła się afera, związana z „uceglaniem” iPhone’ów po aktualizacji do iOS 9, które wcześniej zostały naprawione w nieautoryzowanych serwisach. Teraz podobny problem dotknął użytkowników starszych generacji iPadów.

Podobny, bowiem aktualizacja do iOS 9.3 nie „ucegla” ich całkowicie, ale sprawia, że stają się one (tymczasowo) bezużyteczne. Wielu użytkowników skarży się, że po pobraniu i zainstalowaniu nowej wersji systemu operacyjnego pojawia się błąd przy próbie jego aktywacji. Zgłaszają też, że czekanie nic nie daje – jeden z nich wykazał się nawet 24-godzinną cierpliwością.

Co ciekawe, problem ten dotyka najczęściej iPadów drugiej generacji, choć nie tylko. Sposobem na jego rozwiązanie ma być ręczne wgranie iOS 9.3 przy użyciu Maca i iTunes, aktywacja przez iTunes lub całkowity restore. W przypadku tego ostatniego potrzebne jest jednak posiadanie kopii zapasowej, ponieważ proces ten nieodwracalnie usuwa wszystkie osobiste pliki użytkownika.

Apple nie wystosowało jeszcze oficjalnego oświadczenia w tej sprawie. Pracownicy Apple Store także nie zostali poinstruowani, jak pomóc klientom w takiej sytuacji. Jeśli więc użytkujecie jednego z iPadów starszej generacji, to przynajmniej na razie wstrzymajcie się z aktualizacją do iOS 9.3. Chyba, że liczycie na łut szczęscia, że ww. problem Was nie dotknie.

Źródło: AppleInsider

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona