Ważne

Rozpoczął się proces aktualizacji do Androida 6.0 Marshmallow dla LG V10

LG V10 to świetny i wyróżniający się na tle konkurencji smartfon, choć oczywiście nie pozbawiony wad. Jedną z największych jest przestarzały system operacyjny, czyli Android 5.1 Lollipop. Urządzenie miało to „nieszczęście” zadebiutować trzy dni po oficjalnej prezentacji Androida 6.0 Marshmallow – gdyby stało się to nieco później, zapewne wyposażono by go już w najnowszą wersję oprogramowania. LG jednak nie zapomniało o swoim flagowcu – właśnie rozpoczął się proces aktualizacyjny dla tego modelu.

Jako pierwsi Androida 6.0 Marshmallow otrzymali użytkownicy w Korei Południowej oraz – co nieco zaskakujące – Turcji. Zaskakujące, bowiem LG przyzwyczaiło nas do tego, że aktualizacje pojawiają się najpierw w Polsce, o czym przekonaliśmy się m.in. w przypadku G4 oraz G3. Wydaje się więc oczywiste, że nasz kraj musi być następny w kolejności.

Aktualizacja waży 850 MB i wnosi ze sobą wiele nowości. Chociaż na ten temat pojawił się już wpis na Tabletowo, to warto je przypomnieć. Podzielone są one na dwie grupy: pierwsza to funkcje samego Androida 6.0 Marshmallow, zaś druga to autorskie rozwiązania w LG UX. W pierwszej znalazły się m.in.: dłuższy czas pracy na pojedynczym ładowaniu (dzięki Doze Mode), ulepszony Knock Code, nadawanie oraz odbieranie uprawnień poszczególnym aplikacjom oraz łatwiejsze i szybsze udostępnianie plików, zaś w drugiej łatwiejsze zarządzenie ustawieniami Google czy zmienione nazwy Quick Memo oraz LG Bridge na – odpowiednio – Capture+ i LG AirDrive.

Źródło: LG Mobile przez Neowin

Komentarze

Privacy Preference Center

   Necessary

   Advertising

   Analytics

   Other

   Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona