Ważne

Marshmallow na urządzeniach Samsunga to również inne udogodnienia: nowa wersja przeglądarki i Cross App

Miałam cichą nadzieję, że wraz z aktualizacją do Androida 6.0 Marshmallow Samsung wprowadzi nowe funkcje w swojej nakładce. Nie przeliczyłam się. Koreański koncern podzielił się dziś informacjami na temat tego, co – poza funkcjami z samego Marshmallow – zostało wprowadzone w najnowszej aktualizacji. Nowości jest kilka.

Pierwszą w kolejności jest nowa wersja przeglądarki internetowej – Samsung Internet 4.0, która ma zapewniać przede wszystkim większą prywatność i funkcjonalność. Już w poprzedniej wersji przeglądarki (czyli aktualnej) dostępna była możliwość korzystania z tajnych kart, czyli sesji, podczas których historia przeglądanych stron nie była zapisywana. Od teraz jednak dostępny będzie Secret Mode, podczas korzystania z którego historia, pliki cookies, hasła i inne dane nie będą widoczne. Aby uzyskać do nich dostęp, trzeba będzie skorzystać ze skanera linii papilarnych. Pozwoli to na większą kontrolę zawartości przeglądarki i swojej prywatności podczas, na przykład, pożyczania sprzętu znajomym.

MarshmallowOS_Main_2

Kolejną nowością dotyczącą Samsung Internet 4.0 jest możliwość korzystania z przeglądarki w okularach Gear VR.

Równie ciekawie, o ile nie bardziej interesująco, zapowiada się Cross App, nowość, dzięki której użytkownicy sprzętu Samsunga będą mogli korzystać z innych aplikacji bez potrzeby opuszczania programu do wysyłania wiadomości SMS.

Podczas wysyłania wiadomości będziemy mieli dostęp do galerii, jak również możliwość zrobienia zdjęcia bez wychodzenia ze wspomnianej aplikacji i natychmiastowego wysłania go dalej. A to dopiero początek funkcjonalności tego rozwiązania. Cross App umożliwi nam otwieranie linków z wiadomości bezpośrednio w aplikacji, zatem będziemy mogli kontynuować rozmowę podczas wczytywania się strony. Co więcej, w aplikacji będziemy mogli odtwarzać przesłane pliki audio i wideo, które otworzymy albo w małym oknie (bezpośrednio w czacie) lub na dużym ekranie.

To tylko niektóre z nowych funkcji, które pojawią się w Androidzie 6.0 Marshmallow na urządzeniach Samsunga, a którymi producent aktualnie się z nami podzielił. Wiadomo jeszcze, że w interfejsie będą dostępne dwa nowe tryby oszczędzania energii, w tym oczywiście Doze, jak również możliwość przyznawania uprawnień poszczególnym aplikacjom.

Powyższe nowości będą dostępne na urządzeniach Samsunga wraz z aktualizacją do Androida 6.0 Marshmallow. Przypomnijmy, że stosowna aktualizacja wczoraj rozpoczęła swoją dystrybucję na świecie dla Galaxy S6 i Galaxy S6 Edge. Wkrótce powinna dotrzeć również do Polski.

źródło: Samsung

Komentarze

 • Andrzej Staszewski

  Wiadomo coś kiedy seria A 2016 dostanie?

  • pemose pemose

   miejmy nadzieje że po flagowcach aktualizacje dostanie seria A :) gdzieś słyszałem w jednej z recenzji że ma być aktualizacja i to w lutym ale raczej liczyłbym na kwiecień :) Wiema jak Samsung ma daleko w d… swoich użytkowników !

   • DanSlenders

    Poprzednicy wyszli w podobnym terminie i w podobnych cenach, a aktualizację dostali kiedy?
    Nie obiecujcie sobie za dużo, to ciągle Samsung

 • artEx

  Czy 6.0 to będzie ostatnia aktualizacja dla Note 4, czy się jeszcze załapie na 6.0.1? Bo na Androida N to już nie liczę…

  • DanSlenders

   Jak już to od razu do 6.0.1 i na tym zapewne koniec

 • dafuq

  Czy Galaxy Note Edge dostanie nowy wygląd TouchWiza?

 • Maciej Kieruzal

  Co z tych wielkich nowosci, skoro i tak z 90% urządzeń Samsunga nie dostanie aktualizacji?

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona