Android 6.0.1 dla Galaxy S6 edge i Galaxy S6 edge+ udostępniony – na razie w Korei

Użytkowników smartfonów można podzielić według wielu kryteriów, a jednym z nich jest stosunek do aktualizacji oprogramowania. Jednych w ogóle nie interesuje ten temat, inni natomiast irytują się, gdy producent każe im dłużej czekać na nową wersję systemu. Drodzy posiadacze Galaxy S6 edge i Galaxy S6 edge+ – mam dobrą wiadomość. Android 6.0.1 Marshmallow został wypuszczony dla tych właśnie modeli.

Na ten moment aktualizacja dostępna jest wyłącznie na rodzimym, tj. koreańskim rynku, niemniej daje nam solidny znak, że wkrótce zostanie udostępniona również w pozostałych częściach świata – w tym w Polsce.

Android 6.0.1 wprowadzi przede wszystkim większe możliwości wykorzystania ekranu krawędziowego, co świetnie obrazują załączone tu screeny. Na uwagę zasługuje głównie fakt, że ekran krawędziowy będzie szerszy – z 260 do 550 pikseli. To, jak łatwo wywnioskować, pozwoli na udostępnienie większej liczby ciekawych rozwiązań, a samo korzystanie z niego powinno być wygodniejsze.

Nie ukrywam, że w swoim Galaxy S6 edge+ bardzo rzadko korzystam z ekranu krawędziowego. Bardziej interesuje mnie fakt, że dzięki niemu smartfon ciekawiej wygląda niż to, że oferuje dodatkowe funkcje – do tych, dotychczas, producent nie potrafił mnie przekonać. Może zmieni się to w momencie wypuszczenia aktualizacji…

Korzystacie z ekranu krawędziowego?

źródło: sammobile, Samsung Korea

Aktualizacja:

Samsung potwierdził, że dziś rusza również proces wypuszczania Androida 6.0 dla Galaxy S6 i Galaxy S6 Edge na świecie. Oznacza to, że już wkrótce możemy się spodziewać Marsmallow również w Polsce.

Komentarze

 • pemose pemose

  Super ale wciąż czekamy na test galaxy A 3 2016 :)

  • Będzie dziś/jutro, w zależności od tego, jak się wyrobię.

   • pemose pemose

    Ok, dzięki .Pozdrawia
    15 lut 2016 11:45 AM “Disqus” napisał(a):

 • Robert Kofin

  Nie korzystam z ekranu krawędziowego – uważam że jest niedopracowany …

 • korek

  Ciekawe, czy ten update będzie dla Note 4 Edge. Albo 6.0 będzie ostatnią aktualizacją albo od razu dadzą 6.0.1, ale pewnie wtedy wydłuży to czas oczekiwania do wakacji…

 • Zastanawiam się czy długo będę czekał na 6.0 dla edge + w Playu.

 • HM

  ta linijka to chyba przesada. Niby odchudzają tego touchWiza a nadal wwalają niepotrzebne funkcje. Chyba nie mają pomysłów jak wykorzystywać ekran krawędziowy. Ciekaw jestem kiedy wyjdzie na edge+ , niby nowszy telefon a prawdopodobnie update dostanie później .

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona