Ważne

Android 6.0.1 dla Galaxy S6 edge i Galaxy S6 edge+ udostępniony – na razie w Korei

Użytkowników smartfonów można podzielić według wielu kryteriów, a jednym z nich jest stosunek do aktualizacji oprogramowania. Jednych w ogóle nie interesuje ten temat, inni natomiast irytują się, gdy producent każe im dłużej czekać na nową wersję systemu. Drodzy posiadacze Galaxy S6 edge i Galaxy S6 edge+ – mam dobrą wiadomość. Android 6.0.1 Marshmallow został wypuszczony dla tych właśnie modeli.

Na ten moment aktualizacja dostępna jest wyłącznie na rodzimym, tj. koreańskim rynku, niemniej daje nam solidny znak, że wkrótce zostanie udostępniona również w pozostałych częściach świata – w tym w Polsce.

Android 6.0.1 wprowadzi przede wszystkim większe możliwości wykorzystania ekranu krawędziowego, co świetnie obrazują załączone tu screeny. Na uwagę zasługuje głównie fakt, że ekran krawędziowy będzie szerszy – z 260 do 550 pikseli. To, jak łatwo wywnioskować, pozwoli na udostępnienie większej liczby ciekawych rozwiązań, a samo korzystanie z niego powinno być wygodniejsze.

Nie ukrywam, że w swoim Galaxy S6 edge+ bardzo rzadko korzystam z ekranu krawędziowego. Bardziej interesuje mnie fakt, że dzięki niemu smartfon ciekawiej wygląda niż to, że oferuje dodatkowe funkcje – do tych, dotychczas, producent nie potrafił mnie przekonać. Może zmieni się to w momencie wypuszczenia aktualizacji…

Korzystacie z ekranu krawędziowego?

źródło: sammobile, Samsung Korea

Aktualizacja:

Samsung potwierdził, że dziś rusza również proces wypuszczania Androida 6.0 dla Galaxy S6 i Galaxy S6 Edge na świecie. Oznacza to, że już wkrótce możemy się spodziewać Marsmallow również w Polsce.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona