Ważne

Samsung rozpoczyna beta testy Androida 6.0 Marshmallow

Program dotyczy jedynie Galaxy S6 i S6 Edge

Ostatnio producenci bardzo chętnie pozwalają swoim klientom dołączyć do programu beta testów oprogramowania dla ich smartfonów. Tutaj warto wspomnieć o takich gigantach jak Sony czy też Huawei z Honorem. Teraz do tej stawki należy dopisać Samsunga – niestety, Koreańczycy ograniczyli teren testów nowej wersji systemu dla „eS-szóstek” jedynie do Korei Południowej.

Koreańczycy pozwolili sprawdzać „piankę” z Touchwizem użytkownikom modeli Galaxy S6 i S6 Edge, którzy mieszkają w Korei Południowej i używają smartfonów pochodzących z dystrybucji operatorów KT lub LG U+. Moim zdaniem nie do końca przemyślana strategia. Na pewno lepiej by było, aby więcej osób mogło sprawdzić nowe oprogramowanie, głównie z innych rejonów świata oraz posiadających wersje z „czystem” oprogramowaniem bez brandu.

Największą zagadką pozostaje fakt, że aktualnie na liście testowanych urządzeń zabrakło Galaxy Note 5 i S6 edge+. Być może wynika to z zastosowania bliźniaczego SoC (Exynos 7420) we wszystkich modelach, bądź z już przygotowania prawie w pełni aktualizacji dla nich do Androida 6.0 Marshmallow. Trzecia opcja to nieco późniejsze wprowadzenie ich do programu beta testów. Niestety, ale w Europie – zdaniem holenderskiego oddziału Samsunga – nie będzie możliwości wcześniejszego sprawdzenia przyszłych wersji systemu dla modeli z serii Galaxy.

Cały program ma zakończyć się 18 stycznia, więc posiadacze „eS-szóstek” będą musieli jeszcze uzbroić się w cierpliwość w oczekiwaniu na update. Jestem ciekaw, kiedy i o ile wcześniej „pianka” zostanie udostępniona dla najnowszego Note’a oraz S6 edge+.

źródło: Samsung przez SamMobile, GSM Arena; @SamsungUK

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona