Ważne

LG pracuje nad smartfonem z zakrzywionym ekranem, ale to nie G Flex 3

LG ma już w swoim portfolio smartfon z wygiętym ekranem. Jest to oczywiście G Flex, który doczekał się nawet sukcesora w postaci G Flex 2. Ostatnio doszły nas słuchy, że w przyszłym roku nie zobaczymy trzeciej odsłony tego modelu, więc poniższa informacja świadczy o tym, że Koreańczycy szykują jakąś niespodziankę.

Evan Blass a.k.a. @evleaks opublikował na swoim profilu na Twitterze informację, że LG pracuje nad smartfonem z wygiętym wyświetlaczem. Lecz – co ciekawe – ma on zachodzić nie na boki urządzenia, a na jego górną krawędź:

Tym samym widać, że producent nie zamierza kopiować swojego rywala (czyli Samsunga), tylko szuka nowych zastosowań dla dostępnych już na rynku rozwiązań. Dodając do tego informację, że w przyszłym roku zobaczymy dwa flagowce od LG, dochodzę do wniosku, że to jeden z nich zostanie wyposażony w wyświetlacz zachodzący na górną krawędź. Pytanie pozostaje tylko – który?

Od razu wyjaśnię, że nie spodziewam się, że tak zaawansowane rozwiązanie zawita do propozycji nie-flagowej, a to z bardzo prostego powodu – jest to na obecną chwilę po prostu niemożliwe i nie sądzę, że w podobnej sytuacji Samsung pokusiłby się o użycie go nawet w serii A, której najbliżej do miana premium. Ciężko przewidzieć, czy to G5, czy następca modelu V10 otrzyma ekran zakrzywiony na górną krawędź. Z jednej strony linia G od początku istnienia jest najważniejszą w portfolio, ale za to V10 został wyposażony w dodatkowy wyświetlacz.

Możliwości są więc dwie i obie bardzo prawdopodobne. Ciekawe jeszcze, jakie zastosowanie LG znajdzie dla takiego rozwiązania i jak ono sprawdzi się w praktyce oraz – w końcu – czy zostanie przyjęte tak samo entuzjastycznie jak Edge od Samsunga. A czy wyglądem będzie przypominać LeTV Max Pro – to wszystko się jeszcze okaże.

Źródło: @evleaks

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona