Ważne

[AKTUALIZACJA] Yu Yutopia a.k.a. „prawdziwa bestia” pokaże się światu 7 grudnia

Osobiście, kiedy pomyślę „bestia” w odniesieniu do smartfona, to do głowy przychodzą mi tylko modele napędzane przez Exnosa 7420, czyli Meizu Pro 5, Samsung Galaxy Note 5, Galaxy S6 Edge Plus, Galaxy S6 i Galaxy S6 Edge, które zajęły pięć pierwszych miejsc (odpowiednio) w niedawnym rankingu najwydajniejszych smartfonów według AnTuTu. Dlatego bardzo ciekawi mnie, gdzie skrywa się owa „bestia” w Yu Yutopia, której premierę zapowiedziano na 7 grudnia.

Mam nadzieję, że producent nie opiera się wyłącznie na samych parametrach technicznych. Potencjał w zastosowanych podzespołach jest ogromny, ale jak wiadomo, są one odpowiedzialne za połowę sukcesu – pozostała część zależy od optymalizacji systemu, który zarządza wszystkim (w tym przypadku Cyanogen OS 12.1 bazujący na Androidzie 5.1.1 Lollipop).

Przypomnijmy zatem, co skrywa się we wnętrzu Yu Yutopia: jest to 5,2-calowy wyświetlacz (prawdopodobnie Super AMOLED) o rozdzielczości QHD (1440×2560), ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 810, układ graficzny Adreno 430, 3 lub 4 GB RAM (w zależności od wariantu) i 32 GB pamięci wewnętrznej (nie wiadomo czy z możliwością rozszerzenia przy pomocy karty microSD). Ponadto smartfon zostanie wyposażony w dwa aparaty: 21 Mpix (tył) i 8 Mpix (przód) oraz moduły: Bluetooth 4.1, Wi-Fi 802.11ac, LTE i GPS (szkoda, że bez NFC). Całość zamknie się w metalowej obudowie unibody.

Na obecną chwilę nie wiemy nic więcej na temat Yu Yutopia. Jednak już 7 grudnia poznamy pełną listę parametrów technicznych oraz cenę tego urządzenia.

Osobiście zastanawia mnie kilka kwestii: czy smartfon naprawdę okaże się „bestią”? Jak poradzi sobie w testach wydajnościowych oraz jak będzie sprawował się w codziennym użytkowaniu – czy zaspokoi potrzeby nawet bardziej wymagających użytkowników? I w końcu – jaki obrano punkt odniesienia, aby nazwać Yu Yutopia „bestią”?

[AKTUALIZACJA] 03.12.2015, godz. 22:30

Premierę YuYutopia przesunięto jednak z 7 na 17  grudnia:

Za nieoficjalną przyczynę podaje się, że razem z nią ma zadebiutować również drugi smartfon i trwają jeszcze ostatnie poprawki.

Źródło: GSMArena 1, 2, ‏@rahulsharma

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona