Ważne

YU Yutopia – prawdziwa bestia wśród smartfonów

Nikt nie lubi, gdy ktoś się przechwala. A tak właśnie robi Rahul Sharma na swoim Twitterze, zapowiadając kolejny bardzo mocny smartfon marki YU.

Rahul Sharma YU Yutopia

Projekt opracowywany pod nazwą kodową „Project Achilles” ma być najmocniejszym smartfonem w Indiach. Śmiałe słowa, biorąc pod uwagę fakt, że w kraju tym obecne są marki takie, jak Samsung czy Apple. Tym bardziej, że w szranki staje firma o dużo mniejszym doświadczeniu w półce high-endów.

Specyfikacja Yutopii obejmuje m.in. 5,2-calowy wyświetlacz, ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 810, 32 GB wbudowanej pamięci, aparat 21 Mpix, kamerkę na froncie 8 Mpix, moduł LTE oraz system operacyjny Cyanogen OS bazujący na Androidzie 5.1.1. Yutopia miała by być dostępna w dwóch wariantach: z wyświetlaczem FullHD i 3 GB RAM oraz wyświetlaczem QHD i 4 GB RAM.

Jeśli powyższa specyfikacja okaże się prawdziwa, to rzeczywiście będziemy mieli do czynienia z naprawdę mocnym urządzeniem. Pozostaje tylko pytanie czy określanie go mianem „najmocniejszego smartfona” (i nie ważne czy dotyczy to tylko Indii – wszak jak wspomniałem wcześniej, wszystkie „wielkie marki” są na tym rynku obecne, a i przedstawiciele chińskich gigantów, takich jak Xiaomi czy Meizu także) jest adekwatne do jego możliwości. Wszystko okaże się po premierze, której data nie jest jeszcze znana.

Źródło: BGR, TechnoDify

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona