Ważne

W skrócie: Samsung Galaxy S7 z USB Typu C i Z3 z KNOX

Samsung Galaxy S7, jak przystało na flagowca, musi posiadać wszystkie najnowsze zdobycze techniki. Port USB Typu C staje się powoli standardem w high-endowych smartfonach i wiele wskazuje na to, że Koreańczycy zastosują go w przyszłorocznym przedstawicielu serii S. Jednak nie zapominają też o swoich mniej ekskluzywnych modelach, o czym świadczy fakt, że Samsung Z3 został wyposażony w technologię Knox.

Galaxy S7 z USB Typu C

Informacja o zastosowaniu w Glaxy S7 portu USB Typu C, według serwisu źródłowego, została potwierdzona przez kilka wiarygodnych źródeł. Osobiście nie zdziwiłoby mnie takie posunięcie, z uwagi na to, że jest to bardzo wygodne rozwiązanie, a z drugiej strony nadal przez większość uważane za funkcję „premium”. Najwięksi producenci montują je raczej w droższych modelach (dla przykładu Nexus 6P, Nexus 5X, OnePlus 2). Na szczęście nie brakuje i takich, którzy zaczynają stosować je też w bardziej przystępnych cenowo propozycjach (na przykład Xiaomi Mi 4c).

Przy okazji chcę Wam pokazać rendery przedstawiające to, jak mógłby wyglądać Samsung Galaxy S7. Są one oparte na jednym z patentów producenta, który został ostatnio przez niego zgłoszony. Chociaż to mało prawdopodobne, aby Koreańczycy poszli w tę stronę, to jednak może zdecydują się wyprodukować takie urządzenie. Na pewno wyróżniłoby się w ich, jakże powtarzalnym pod względem designu, portfolio.

Samsung Z3 z KNOX

Smartfony z Tizen OS przeznaczone są dla mniej zamożnych klientów. Nie oznacza to jednak, że nie nadają się do niczego innego, jak tylko do bardzo podstawowych zastosowań. Udowadnia to zwłaszcza model Z3, który został wyposażony w technologię KNOX. Zapewnia ona bezpieczeństwo komunikacji, co z pewnością docenią użytkownicy. Ciekawsze jest jednak to, że z powodzeniem mogą korzystać z niej również organizacje publiczne, mające dostęp do poufnych danych, czyli m.in. policja, służba zdrowia, urzędy państwowe. Co to oznacza w praktyce? Mianowicie to, że podczas przetargów na dostarczenie smartfonów, w przypadku zastrzeżenia konieczności zapewnienia wysokiego poziomu bezpieczeństwa komunikacji, Samsung Z3 w starciu z konkurencją będzie miał największe szanse na wygraną.

Samsung Z3 KNOX

Źródło: phoneArena, SamMobile 1, 2

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona