Ważne

Samsung i Sectra opracują „bezpieczny smartfon” dla jednej z europejskich agencji obrony

Bezpieczeństwo danych trzymanych na służbowych smartfonach jest kluczowe dla każdej organizacji zajmującej się ochroną danego państwa. Urządzenia mobilne są niestety bardzo podatne na ataki z zewnątrz, które – jak nietrudno się domyślić – mogą wywołać katastrofalne skutki.

Dlatego właśnie Samsung postanowił wejść we współpracę z Sectrą, która dostarcza w Europie bezpieczne rozwiązania mobilne. Owocem ich działań ma być „bezpieczny smartfon”, łączący w sobie technologię KNOX (nie mylić z Knock Code od LG) Koreańczyków i rozwiązania mobilne zapewniające bezpieczeństwo komunikacji autorstwa Sectry. Wyprodukowany smartfon przeznaczony zostanie dla „pewnej” europejskiej agencji obrony. KNOX ma zapewnić najwyższy poziom bezpieczeństwa oprogramowania i sprzętu, a technologia Sectry pracę urządzenia nawet poza siecią komórkową.

Samsung z powodzeniem sprzedaje KNOX wielu rządowym organizacjom na całym świecie. Rozwiązanie to można stosować również na urządzeniach z Androidem, dzięki czemu zapewnione jest bezpieczeństwo danych, co doskonale sprawdza się też w biznesie – posiadacze smartfonów mogą z powodzeniem rozdzielać pliki służbowe od prywatnych.

Źródło: SamMobile

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona