Ważne

Samsung patentuje telefon z ekranem zachodzącym na dół urządzenia

Samsung wypuszczając na rynek Galaxy Note Edge wyznaczył nowy kierunek, jeśli chodzi o projektowanie smartfonów. Większa przestrzeń dostępna dla użytkowników spotkała się z ich entuzjastycznym przyjęciem. Samsung zdecydował się więc wypuścić kolejne smartfony z obustronnie zagiętym ekranem. Jednak nie spoczywa na laurach i szuka nowych rozwiązań.

Jak widzicie na zdjęciach, Koreańczycy opatentowali telefon, którego ekran zachodzi również na spód urządzenia. Nie jestem w stanie stwierdzić, czy jest to jednolita tafla wyświetlacza, czy są to dwie odrębne części.

Przy okazji widać, że Samsung bierze pod uwagę dwa różne kształty smartfona. Trzeba przyznać, że oba koncepty wyglądają atrakcyjnie i z pewnością znalazłyby swoich zwolenników.

Warto jednocześnie przypomnieć, że “drugi” wyświetlacz (choć nie zachodzący na żadną krawędź) został zamontowany w niedawno zaprezentowanym LG V10.

Sposobów na użycie zagiętych ekranów jest cała masa. Tylko od wyobraźni projektantów zależy, gdzie się znajdą. Ważne tylko, żeby nie zapomnieli o praktyczności takich rozwiązań i o wygodzie użytkowania.

Widać, że producenci szukają nowych miejsc dla zakrzywionych ekranów. Bardzo mnie to cieszy i czekam, aż któryś z nich pokaże coś równie spektakularnego, jak Samsung rok temu przy okazji premiery Galaxy Note Edge.

Źródło: phoneArena

Komentarze

  • mymek

    No, no… Wkrótce możemy się spodziewać smartfona, który będzie jednym wielkim ekranem

  • GieKa

    Czy na patent składa się tylko ten rysunek czy musi przedstawić technologię wykonania takiego ekranu?

  • sebachuck15

    Idiotyzm jak tego używać jak będziesz ciągle coś wciskać…

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona