Ważne

HTC One A9 – inspirowany iPhonem 6 smartfon, który ma odmienić los tajwańskiej firmy

5-calowy ekran AMOLED, Snapdragon 617 z 2 GB RAM oraz aparaty 13 i 4 Mpix

HTC stara się sobie radzić ze swoimi finansowymi problemami na wiele sposobów. Oczywiście sztandarowy punkt na liście właśnie wprowadzanych zmian dotyczy samych smartfonów – najbliżej premiery jest kolejny przedstawiciel rodziny One, dokładniej pisząc A9. Będzie to jedyny telefon w ofercie Tajwańczyków, który aż tak będzie podobny do urządzeń od Apple. Czy taka strategia okaże się dobra, przekonamy się za kilka miesięcy. Natomiast teraz możemy zobaczyć nadchodzący model na kolejnych zdjęciach.

O HTC One A9 jest głośno już od dłuższego czasu. Mimo że na prawdziwie rewolucyjny model od Tajwańczyków musimy poczekać do przyszłego roku, czyli flagowego O2, to właśnie A9 ma być początkiem nowego rozdziału w historii firmy. Dzisiaj potwierdziły się kolejne informacje na temat jego specyfikacji. Co nowa „jedynka” zaoferuje? W sumie pewnym przełomem będzie już sam 5-calowy ekran o rozdzielczości Full HD, ale wykonany w technologii AMOLED, a nie Super LCD 3 jak w np. One M9.

Na płynną pracę pozwoli ośmiordzeniowy Snapdragon 617 z Adreno 405, a także 2 GB RAM. Wszystkie zdjęcia wykonane aparatem głównym 13 Mpix lub przednią kamerką 4 Mpix (UltraPixel) zapiszemy w 16 GB pamięci wbudowanej, ale na szczęście pojawi się również możliwość skorzystania z kart microSD. Jednak największy zawód stanowi bateria. Na razie coraz bardziej upewniamy się w przekonaniu, że producent postawi na baterię o pojemności… 2050 mAh. Takie ogniwo nie pozwoli nawet na uzyskanie akceptowalnych czasów pracy.
htc-one-a9-1

Premiera HTC One A9 ma odbyć się już 20 października. Dzięki nowym zdjęciom, które trafiły do sieci, wygląd nadchodzącego produktu z Tajwanu nie skrywa (nie)stety żadnych niespodzianek. Największe zaskoczenie dotyczy frontu. Otóż nie zobaczymy z przodu charakterystycznego duetu głośników BoomSound. Pod wyświetlaczem po raz kolejny zawita skaner linii papilarnych, przywodzący na myśl przycisk Home z Samsungów Galaxy.

Nowy model wyróżni się niebywałą smukłością (podobno grubość wyniesie mniej niż 7 mm), a w stylistyce widać inspirację iPhonem 6. Moim zdaniem nie jest to najlepsza strategia, ale należy mieć na uwadze, że taki krok rzeczywiście może pobudzić sprzedaż. Warto wspomnieć, że w sprzedaży pojawi się sześć wersji kolorystycznych: złota, jasnosrebrna, ciemnosrebrna, bordowa, szara oraz złota.

HTC One A9 zapowiada się na jedną z bardziej charakterystycznych nowości ze średniej półki. Mogąca się podobać, aluminiowa obudowa, niezłe podzespoły w opozycji do słabej baterii – wiele zależy do ceny i reklamy samego smartfona. Zobaczymy, czy Tajwańczycy w końcu wyjdą z kryzysu.

źródło: @Onleaks przez 9To5Google, The Verge

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona