Ważne

Kolejny Samsung z serii A coraz bliżej – tym razem Galaxy A9

Seria smartfonów Samsunga, zamkniętych w metalowych obudowach, oznaczona pierwszą literą alfabetu ma już całkiem spore grono przedstawicieli: A3, A5, A7 i A8. Niedawno dowiedzieliśmy się, że producent pracuje nad jej kolejnym członkiem.

Teraz wiemy dokładnie, że chodzi o model Galaxy A9. Jak widać na screenie z benchmarku AnTuTu, wyposażono go w 5,5-calowy ekran AMOLED o rozdzielczości Full HD (1920×1080) oraz jeden z najświeższych procesorów Qualcomm, czyli Snapdragon 620, a do tego w układ graficzny Adreno 510 oraz 3 GB pamięci operacyjnej RAM. Na dane użytkownika przeznaczono natomiast 32 GB.

Samsung-Galaxy-A9

Wiadomo też, że Samsung Galaxy A9 pracować będzie pod kontrolą systemu operacyjnego Android 5.1.1. Co ciekawe, jak rzadko kiedy, po teście w AnTuTu nie wiadomo, jakie aparaty znajdą się w urządzeniu. Z uwagi jednak, że plasuje się ono obok modelu A7 i A8, spodziewać się można duetu 16 i 5/8 Mpix.

Warto przypomnieć, że mimo że Samsung „dodaje” kolejne modele do serii A, to już pracuje nad drugimi odsłonami jej pierwszych przedstawicieli. Na początek pójdą więc zapewne A3 i A5 oraz, być może, A7.

*na zdjęciu tytułowym Samsung Galaxy A5

Źródło: phoneArena

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona