Ważne

Smartfony ze Snapdragonem 620 w fazie testów. Jednym z nich kolejny Samsung Galaxy A

Qualcomm zdołał przez ostatnie lata wypracować silną rynkową pozycję. Doskonale pokazuje to popularność Snapdragonów w urządzeniach z różnych półek cenowych, chociaż ostatnie miesiące dobrze pokazały, że Mediatek radzi sobie coraz lepiej i już poważnie zagraża amerykańskiej firmie, dlatego niedługo poznamy „smocze układy” nowej generacji. Jeden z nich jest właśnie testowany przez Samsunga w nadchodzącym modelu z serii Galaxy A.

W bazie Geekbench pojawił się niezidentyfikowany telefon Samsunga. Dzięki temu dowiedzieliśmy się co nieco na temat jego wydajności, a właściwie Snapdragona 620, czyli nowego 64-bitowego układu. W jego skład wejdą cztery rdzenie ARM Cortex A72 i kolejny kwartet ARM Cortex A53, a zostaną uzupełnione o grafikę Adreno 510. W praktyce nowe GPU będzie około 2,5 raza szybsze niż Adreno 405 ze Snapdragona 615.

Natomiast testowany smartfon Samsunga był wyposażony również w 3 GB RAM, co wskazuje na mocny model ze średniej lub wyższej półki. Poza tym na podstawie danych z benchmarku możemy spodziewać się, że pojawi się w nim ekran Full HD, preinstalowany Android 5.1.1 Lollipop i poradzi sobie z obsługą LTE. Takie podzespoły sugerowałyby prace nad kolejnym przedstawicielem serii Galaxy A, być może europejskim wariantem A8, bądź nowym A9.

samsung-msm5876fhdlte-geekbench-620x373

Za kilka tygodni powinniśmy już wiedzieć, co Samsung szykuje tym razem. Poza tym po raz kolejny upewniliśmy się w przekonaniu, że nowy Snapdragon 620 naprawdę zapewni wysoką wydajność. Chociaż prawda jest taka, że nie zawsze przekłada się to na szybką i płynną pracę w praktyce. Zresztą, równie ważny jest brak problemów z nadmiernym nagrzewaniem się.

źródło: Geekbench przez Gforgames, Sammobile

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona