Ważne

Samsung Galaxy Tab E Nook – kolejny efekt współpracy Koreańczyków i Barnes&Noble

Na początku 2014 roku Barnes&Noble wypuściła na rynek jeden z ostatnich tabletów własnego autorstwa. Jednak sprzedaż tych modeli zdecydowanie nie była satysfakcjonująca, więc Amerykanie zaczęli szukać partnera, który tworzyłby dla nich urządzenia. Z tego powodu ponad rok temu nawiązali bliską współpracę z Samsungiem. Efektem wspólnych działań są urządzenia od Koreańczyków z dopiskiem Nook w nazwie – nowością w gamie jest nowa wersja Galaxy Tab E.

Samsung Galaxy Tab E Nook jest tabletem z niższej półki, co łatwo zauważyć po specyfikacji. Ekran ma przekątną 9,6 cala oraz rozdzielczość 1280 x 800 pikseli. Nie można ukryć, że dostrzeżenie pojedynczych pikseli będzie bezproblemowe, ale z drugiej strony pozwoli wydłużyć czas pracy.

Za sprawną pracę jest odpowiedzialny czterordzeniowy układ Snapdragon 410 1,2GHz, a nie znacznie słabszy Spreadtrum SC7730SE jak w pierwowzorze, więc wydajność będzie wystarczająca do większości zadań. Do kompletu dodano 1,5 GB RAM. Z kolei na wszystkie pliki mamy 16 GB pamięci wbudowanej, ale w każdej chwili będziemy mogli je rozbudować o kolejne 128 GB za pomocą kart microSD.

Samsung Galaxy Tab E Nook ma również aparaty 5 i 2 Mpix, głośniki stereo, GPS, WiFi oraz Bluetooth. Producent deklaruje, że na jednym ładowanie tablet będzie mógł działać do 12 godzin, co wydaje się być bardzo dobrym rezultatem. Całość działa pod kontrolą zmodyfikowanego Androida z nakładką, która jest wzbogacona o aplikacje od Barnes&Noble, takie jak NOOK eReader czy NOOK Cloud, a Koreańczycy preinstalowali również pakiet Microsoft Office. Poza tym właściciele urządzeń z tej serii mogą bezpłatnie korzystać z sieci WiFi w księgarniach tej amerykańskiej firmy.

Samsung Galaxy Tab E Nook został wyceniony na 250 dolarów, więc stanowi ogniwo łączące pomiędzy budżetowym Tabem 4 7.0 (150 dolarów), a flagowym Tab S2 8.0 (400 dolarów). Warto wspomnieć, że jest to największy tablet w całej rodzinie. Niestety będzie dostępny wyłącznie w Stanach Zjednoczonych.

źródło: Barnes&Noble przez Liliputing

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona