Ważne

Samsung Galaxy Tab S2 dostępny również w wersji Nook

Od dłuższego czasu Barnes&Noble blisko współpracuje z Samsungiem, czego efektem są już trzy tablety Galaxy Tab w wersjach NOOK. Względem standardowych wersji wyróżniają się zmienionym interfejsem oraz znacznie ułatwionym dostępem do wszelkiego rodzaju książek, filmów czy programów telewizyjnych. Co tym razem oferuje Tab S2 NOOK?

Podzespoły Samsunga Galaxy Tab S2 NOOK pozostały niezmienione. Flagowy tablet z Korei nadal oferuje 8- lub 9,7-calowy ekran Super AMOLED o rozdzielczości 2048 x 1536 pikseli, ośmiordzeniowy układ Exynos 5433, 3 GB RAM, 32 GB pamięci wbudowanej, aparat główny 8 Mpix oraz frontową kamerkę 2 Mpix. Pojemność baterii wynosi 4000 mAh w mniejszym modelu lub 5870 mAh w większym wariancie.

Wciąż preinstalowany jest Android 5.0 Lollipop, ale tym razem pozbawiono go Touchwiza, a dodano nakładkę od Barnes&Noble. Jej główny atut to silna integracja z treściami przeznaczonymi dla serii NOOK. Z jednej strony Tab S2 Nook mają konkurować z czytnikami e-booków, ale z drugiej trudno je ze sobą porównać i maniacy czytania książek zdecydowanie postawią na sprzęt z ekranem e-ink. Oczywiście nowe tablety pozwalają również skorzystać z dobrodziejstw Google Play.

Galaxy-Tab-S2-Nook-02

Oficjalnie Samsung Galaxy Tab S2 NOOK jest dostępny wyłącznie w Stanach Zjednoczonych, gdzie ceny zaczynają się od 399 dolarów za wersję 8-calową. Bonusowo dostajemy pakiet Microsoft Office i 5 dolarów do wykorzystania w sklepie NOOK. W sumie nie ma czego szczególnie żałować, że nie będzie można go nabyć w Polsce.

źródło: Barnes&Noble przez Sammobile

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona