Ważne

Lenovo to nie tylko tablety – to także akcesoria

Tabletowo to nie tylko urządzenia elektroniczne. To również akcesoria do nich przeznaczone, którym jednak rzadko (za rzadko?) poświęcamy uwagę. Dziś, przy współpracy z Lenovo, postanowiłam to nieco nadrobić. Poznajcie kilka ciekawych akcesoriów, które mogą przydać się w codziennym użytkowaniu tabletów (i nie tylko).

akcesoria-lenovo-wpis-tabletowo-01

Lenovo Touch Mouse N700

Zacznę od akcesorium może mało tabletowego, ale przecież można je podłączyć zarówno do sprzętu z Androidem, jak i Windowsem (jak choćby Yoga Tablet 2 czy Yoga 3 Pro). Wszystko przez to, że jest mi po prostu bliskie. Użytkuję myszki N700, w wersji czarnej, już od mniej więcej roku (może dłużej) i przez ten czas nigdy mnie nie zawiodła. Co więcej, wciąż świetnie wygląda – gdzieniegdzie jest tylko delikatnie wytarta, ale po tak intensywnym korzystaniu z niej nie ma się co dziwić. Wygląda świetnie, dzięki matowemu plastikowi wysokiej jakości i działa jeszcze lepiej.

Przede wszystkim nie jest to zwykła myszka. Zamiast zwykłego scrolla (kółka pomiędzy lewym a prawym przyciskiem myszy) mamy tu wielofunkcyjny gładzik, który obsługuje gesty prawo – lewo – góra – dół, a do tego zawiera dodatkowy przycisk Windows, przełączający nas między pulpitem a trybem Modern (w Windowsie 8). Ponadto oferuje wskaźnik laserowy, który przydaje się podczas prezentacji. Z urządzeniami łączy się przez Bluetooth lub odbiornik nano.

Cena: ok. 89 złotych

akcesoria-lenovo-wpis-tabletowo-13

Etui do tabletów Lenovo – Folio Case and Film

Jeśli jesteście użytkownikami tabletów Lenovo i nie pomyśleliście dotychczas, by je zacząć chronić dedykowanym etui, mam nadzieję, że właśnie przyczyniam się do zmiany tego poglądu. Najczęściej bowiem klienci przerażeni są cenami, jakie przyjdzie nam za nie zapłacić. Tymczasem w przypadku Lenovo kwoty te nie są duże i wahają się w okolicy 50-60 złotych, co za dedykowane etui jest świetną ceną. Co więcej, z każdym z nich dostaniemy dedykowaną folię na ekran i ściereczkę.

Etui, niezależnie od modelu, do którego jest przeznaczone, wykonane jest z przyjemnego w dotyku tworzywa sztucznego, które przypomina lekko gumowany materiał. Chroni nie tylko wyświetlacz urządzenia, ale również jego tylną obudowę. Co więcej, pełni jeszcze jedną rolę – dzięki specjalnej podstawce tablet można w nim postawić w pozycji wygodnej do oglądania wideo. A do tego wszystkiego może się podobać, bo dostępne są naprawdę ciekawe wersje kolorystyczne (kilka widocznych jest na zdjęciu).

Cena: ok. 50-90 złotych (w zależności od modelu)

Lenovo Bluetooth Speaker BT410

Rzeczy o nietypowym wyglądzie przyciągają mnie do siebie. A jeszcze jeśli są w moim ulubionym kolorze, nie ma przeproś, bym tylko zatrzymała na nich wzrok – muszę im się bliżej przyjrzeć. Traf chciał, że głośnik BT410 przywędrował do mnie właśnie w niebieskiej barwie, a jego ciekawa budowa (i sznurek, za który możemy go gdzieś powiesić lub po prostu trzymać) sprawia, że faktycznie trudno przejść obok niego obojętnie.

BT410 gra o wiele lepiej niż smartfony, ale przede wszystkim o wiele głośniej, co jest priorytetem na wszelkiego rodzaju wyjazdach, na które zabieramy tego typu kompaktowe głośniki. Z urządzeniami różnego typu możemy go połączyć zarówno przez Bluetooth, jak i za pomocą kabla jack – jack. Co istotne, głośnik można wykorzystać również jako zestaw głośnomówiący.

Producent zapewnia, że akumulator o pojemności 500 mAh wystarczy na ok. 8 godzin działania.

Cena: ok. 49 złotych

Lenovo Laser Mouse N70

Z tą myszką mam do czynienia pierwszy raz. Jest pozycjonowana niżej od N700, co widać już po samej konstrukcji. Wykonana jest z błyszczącego plastiku, a tym, co rzuca się w oczy, jest jej budowa. N70 jest bowiem futurystycznie powyginana, dzięki czemu świetnie dopasowuje się do kształtu dłoni. Z komputerem łączy się za pomocą odbiornika nano.

W pudełku z myszką znajdziemy dwie baterie AAA i etui chroniące akcesorium podczas podróży.

Cena: ok. 79 złotych

Lenovo W870

Uniwersalne, młodzieżowe słuchawki nauszne, które możemy podłączyć zarówno do tabletów, smartfonów, jak i komputerów za pośrednictwem Bluetooth. Jedną z ich głównych zalet jest wbudowany mikrofon, dzięki któremu możemy przeprowadzać rozmowy telefoniczne bez potrzeby odłączania ich naprędce od telefonu, gdy przychodzi połączenie.

Producent deklaruje do 12 godzin odtwarzania muzyki, co jest świetnym wynikiem jak na bezprzewodowe słuchawki. Do tego są lekkie, mają miękkie gąbki na nausznikach i przetworniki o średnicy 40 mm.

Cena: ok. 119 złotych

Artykuł jest częścią akcji marketingowej przeprowadzanej na portalu Tabletowo.pl w ramach akcji „Odkryj Lenovo na nowo”.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona