Ważne

IFA 2015: Lenovo Yoga Tablet 3 8″, 10″ oraz Pro zaprezentowane

Targi IFA 2015 rozpoczęły się na dobre. Teraz przyszedł czas na poznanie najnowszych tabletów od Lenovo, które mogą okazać się jednymi z lepszych w swoich segmentach. Chińska firma zaprezentowała budżetowe modele z 8- i 10-calowym ekranem oraz znacznie mocniejszy, a zarazem droższy wariant Pro. Jak dokładnie prezentuje się ich specyfikacja oraz ceny?

Najtańszym zaprezentowanym tabletem jest oczywiście Lenovo Yoga Tablet 3 8″. Już sama nazwa wskazuje na zastosowanie 8-calowego wyświetlacza, w tym przypadku został wykonany w technologii IPS i wyróżnia się rozdzielczością 1280 x 800 pikseli. Moc obliczeniową dostarcza czterordzeniowy procesor Snapdragon 212 o maksymalnym taktowaniu 1,3 GHz, uzupełniony o skromny 1 GB RAM.

lenovo-yoga-tablet-3-8

Na pokładzie znalazły się także 16 GB pamięci wbudowanej, które możemy rozbudować za pomocą kart microSD do 128 GB. Co ciekawe, w tym tablecie znajdziemy wyłącznie jeden, ale za to obracany aparat 8 Mpix. Całość będzie zasilana przez akumulator 6200 mAh. Niewątpliwymi zaletami są głośniki stereo, wykorzystujące technologię Dolby Atmos 3D, i możliwość użycia dowolnego metalowego przedmiotu jako stylusa (AnyPen Technology). Nie zabrakło również praktycznej „nóżki”, charakterystycznej dla produktów Lenovo. Urządzenie tylko z WiFi ma kosztować 169 dolarów, a za LTE będziemy musieli dopłacić 30 dolarów.

lenovo-yoga-tablet-3-8-10

Wręcz identyczną specyfikację oferuje 10-calowa Yoga Tablet 3. Jedyna różnica polega na zastosowaniu większego ekranu oraz baterii, która ma pojemność 8400 mAh. Z kolei ceny wynoszą 199 dolarów za wersję WiFi lub 249 dolarów za wariant LTE.

Najciekawszym modelem z tej trójki jest Lenovo Yoga Tablet 3 Pro, którego elementem wyróżniającym jest wbudowany pikoprojektor, pozwalający na wyświetlanie obrazu o maksymalnej przekątnej 70 cali. Ekran uległ zmniejszeniu względem poprzedniej generacji. W nowym modelu wyświetlacz IPS ma przekątną 10,1 cali, a nie 13,3 cala, jednak dalej legitymuje się wysoką rozdzielczością 2560 x 1440 pikseli. W sumie jedynym rozczarowaniem może być preinstalowany Android 5.0 Lollipop. Z kolei na jednym ładowaniu pozwoli na pracę do 18 godzin.

lenovo-yoga-tablet-3-pro

Za wydajność będzie odpowiadał Intel Atom x5-Z8500 2,4 GHz, a ilość pamięci operacyjnej wyniesie 2 GB. Na nasze dane otrzymamy jedynie 16 GB pamięci wbudowanej. Na otarcie łez pozostanie slot kart microSD do 128 GB, więc raczej nie powinno szybko zabraknąć wolnej przestrzeni. Warto wspomnieć, że w tym przypadku Chińczycy nie postanowili użyć obracanej kamery, a postawili na dwa tradycyjne aparaty. Tylny charakteryzuje się rozdzielczością 13 Mpix, natomiast przedni – 5 Mpix.

Lenovo Yoga Tablet 3 Pro trafi do sprzedaży w październiku, a cena za jeden egzemplarz ma wynosić około 500 dolarów. Zważywszy na wbudowany pikoprojektor i bardzo dobre podzespoły to wcale nie będzie wygórowana kwota – czekamy na wprowadzenie go do Polski.

źródło: LenovoPhone Arena

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona