Ważne

W skrócie: Surface Pro 4 z ekranem 12 lub 14 cali i pierwsze wieści na temat Huawei P9

W przyszłym tygodniu Microsoft zaprezentuje kolejną odsłonę swojej sztandarowej hybrydy z najnowszą odsłoną Windowsa, czyli Surface Pro 4. Powoli napływają do nas coraz to ciekawsze wieści na temat tego urządzenia, które ma trafić na rynek w dwóch wariantach, różniących się nie tylko rozmiarem ekranu. Z kolei o Huawei P9 pojawiły się pierwsze wiadomości.

Wszystko wskazuje na to, że Surface Pro 4 wyróżni się bardzo małymi ramkami wokół wyświetlacza. Z jednej strony będzie to świetne rozwiązanie, ale z drugiej korzystanie z niego w trybie tabletowym będzie oznaczało przeciętny komfort użytkowania. Cóż, zobaczymy co wymyślili Amerykanie.

W sprzedaży mają pojawić się dwie wersje. Mniejsza z nich zaoferuje 12-calowy ekran, taki sam jak w Surface Pro 3, a większa ma zostać wyposażona w 14-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 2160 x 1440 pikseli. Co ciekawe, drugi wariant będzie podobno miał dual-GPU i wbudowane w dock kilka portów. Największą zagadką pozostaje wydajność graficzna takiego modelu. Niewątpliwie byłby to spory krok naprzód względem poprzedników, ale należy podejść do tych informacji z dystansem.

surfacepro4-rumoured-780x445-800x420

Oczywiście do kompletu będzie można nabyć nową wersję Type Cover, natomiast rysik autorstwa N-Trig doczeka się kilku modernizacji. Dotychczasowe wiadomości wskazują na zastosowanie nowych układów Intel Skylake, do 16 GB RAM, maksymalnie 500 GB SSD i Windows 10 na pokładzie. Moim zdaniem szykuje się jedna z najlepszych propozycji w segmencie hybryd w tym roku.

Huawei P9

Natomiast Huawei P9 ma zostać wyposażony w podwójny aparat główny. Z pewnością byłoby to dosyć niecodzienne zagranie, ale nie zapominajmy, że wiele firm zdecydowało się na zastosowanie takiego rozwiązania (np. kilka modeli HTC) lub planuje je wdrożyć w przyszłym roku. Na pewno oznaczałoby to lepsze wykrywanie głębi obrazu oraz fotografie 3D. Nowy flagowiec z Chin będzie napędzany przez Kirin 950 z 3 lub 4 GB RAM. Możemy spodziewać się rozwinięcia stylistyki z Mate S czy też P8 – sama jakość wykonania aluminiowej obudowy unibody raczej nie ulegnie zmianie.

źródło: Paul Thurott przez WinFuture; PocketLint przez Phone Arena@stagueve

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona