Ważne
Wiko VIEW

Surface Pro 4 będzie niemal pozbawiony ramek wokół wyświetlacza

W ostatnim czasie pojawia się coraz to więcej informacji o kolejnych ciekawych hybrydach. Najpierw Google zaprezentował Pixel C – tablet z dedykowaną klawiaturą i Androidem 6.0 Marshmallow na pokładzie. Chwilę potem pojawiła się informacja o bardzo obiecująco zapowiadającej się hybrydzie od Della. Teraz doszła do nas garstka informacji o nadchodzącym Surface Pro 4 od Microsoftu.

Jeśli wierzyć plotkom, Microsoft Surface Pro 4 może być bardzo interesującym i, przede wszystkim, świetnie wyglądającym tabletem. Podobno producent ograniczy ramki wokół wyświetlacza do minimum, co sprawi, że urządzenie będzie mniejszych rozmiarów, a co za tym idzie, stanie się bardziej kompaktowe.

Mówi się, że Surface Pro 4 będzie oferował 12-calowy wyświetlacz. Trzeba przyznać, że jak na tablet to dość sporo. Zmniejszone ramki będą mogły nieco zmniejszyć rozmiar urządzenia, przez co jego obsługa powinna być wygodniejsza. Po podłączeniu dedykowanej klawiatury sprzęt również powinien się prezentować o wiele lepiej.

Mi osobiście podoba się pomysł zmniejszania przestrzeni wokół ekranu. Jest to dla mnie tylko niepotrzebne marnowanie miejsca, które powoduje powiększenie urządzenia. Czy Surface Pro 4 będzie faktycznie prezentował się tak dobrze? Wszystkiego dowiemy się na konferencji Microsoftu, która zaplanowana jest już na 6 października.

Źródło: slashgear

Komentarze

 • motka

  3/4 urządzeń nie ma na renderach ramek :–)

 • Jagienka

  To nie laptop, to jakieś ramki się jednak przydadzą. 12 cali z wąskimi ramkami nie będzie wiele większe niż ipady i może być poręczniejsze od jamnikowych 16:9 wynalazków.

 • Wojekv

  Bezsens. Już w Samsungu galaxy tab 3 8.0 trzeba się namęczyć żeby go tak chwycić żeby nie nacisnąć ekranu lub klawiszy. W laptopie taki krok ma sens ale nie w tablecie. Tak ciężki i wielki sprzęt musi mieć miejsce na pewny chwyt.

  • Przesadzasz. Tablety jeśli mają dobry materiał z tyłu, taki co się nie ślizga, można trzymać tylko za tylną ściankę.

   • Wojekv

    Jakoś nie widzi mi się wyślizgnięcie z łapy tabletu za ok 4000 zł :] więc nie przesadzam. Sam materiał to nie wszystko. Albo trzymasz tablet dwoma dłońmi i nie sięgasz kciukami centrum ekranu albo trzymasz jedną ręką na krawędzi paznokciami a drugą macasz i ryzykujesz upadek urządzenia na ziemie. Chwyt całego urządzenia od tył jedną ręką jest praktycznie przy 12 calach nie możliwe (a nawet 10′) A przecież tak właśnie bardzo często obsługujemy tablet. Męczę się z cienkimi ramkami i wiem co to za horror ;)

 • Prolek

  Potwierdzono już jakiś czas temu, że rozmiar urządzenia nie zmieni się z kolejną generacją i że będzie pasowała do niego ta sama stacja dokująca.

 • AS

  Wizualnie cienkie ramki są bezsprzecznie ładne, jednak trzymanie tego w ręku już niekoniecznie.

 • Hejak

  Ramki Surface Pro 4 mają być inteligentne, czyli jak podłączasz klawiaturę i korzystasz z urządzenia w trybie laptopa wtedy ramek praktycznie nie ma. Masz wtedy 13 calowy ekran (infinity display jak w dellu xps 13). Z kolei jak odłączysz klawiaturę i korzystasz z urządzenia w trybie tabletu np trzymając go jedną ręką a drugą operując stylusem wtedy brzegi ekranu stają się nieaktywne i pokazują się softwarowo czarne ramki (ekran ma wtedy 12 cali). Dzięki temu możesz trzymać wygodnie tablet w dłoni nie obawiając się że lewą dłonią coś przypadkowo naciśniesz. To tzw. smart frames. Wg. mnie fantastyczne rozwiązanie w hybrydzie, które zaraz będą odgapiać inni producenci. Takie coś to tylko opatentować.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona