Ważne

Smartfony Honor (6 Plus, 6, 4C i 4X) otrzymają Lollipopa w ciągu najbliższych tygodni

Chyba największym problemem Honora, tuż poza brakiem zdecydowania odnośnie przynależności do Huawei (to jest wciąż zbyt skomplikowane i chyba niewiele osób rozumie zależności pomiędzy Huawei a Honorem), jest słaba polityka odnośnie aktualizacji. W ostatnim czasie Honor co prawda pokazał się z bardzo dobrej strony pod tym względem, bo w ciągu zaledwie kilku tygodni Honor 6 Plus otrzymał kilka mniejszych aktualizacji oprogramowania, ale wciąż czekamy na update dla wybranych modeli do Androida Lollipop. Dziś poznaliśmy szczegóły na ten temat.

Z grafiki zamieszczonej na oficjalnym profilu Honora na Facebooku dowiadujemy się, które urządzenia i kiedy otrzymają aktualizację do Androida Lollipop w Indiach. Daje nam to jednak nadzieję, że jakiś czas później update pojawi się także w Polsce.

Harmonogram wypuszczania Androida Lollipop dla smartfonów Honora wygląda następująco:
Honor 4C: 21 września,
Honor 6: 25 września,
Honor 6 Plus: 29 września,
Honor 4X: 20 października.

Lista sprzętu stojącego w kolejce do aktualizacji jest nieco dłuższa i nie wiadomo czy na przykład Honor 3C czy Honor Holly otrzymają Lollipopa czy też nie.

Póki co warto wspomnieć, że Huawei (a co za tym idzie – również Honor) pracuje już nad nową wersją swojej mobilnej nakładki, EMUI 4.0, jak również aktualizacją wybranych modeli do Androida 6.0 Marshmallow. Nie wiadomo jednak kiedy stosowna aktualizacja zostanie wypuszczona i dla jakich modeli.

Tymczasem przypomnę jeszcze, pozostając w temacie Honora, że od jutra, tj. 1 września, rusza sprzedaż Honora 7 w Polsce. Jego cena to 1699 złotych za wersję z dual SIM i 16GB pamięci.

źródło: softpedia, Honor

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona