Ważne

Droższa wersja OnePlus Two z 4 GB pamięci operacyjnej

Mimo krótkiego stażu na rynku i posiadania jedynie jednego smartfonu w ofercie, OnePlus zdołał zdobyć rozpoznawalność w bardziej wtajemniczonych w świat technologii kręgach. Jednak niedługo Chińczycy wprowadzą na rynek nowe urządzenia. Wiemy już, że długo wyczekiwany model Two pojawi się w trzech wersjach, z których dwie najmocniejsze wyróżnią się 4 GB pamięci operacyjnej.

Dzięki certyfikacji Bluetooth, pojawiły się informacje o następujących wersjach smartfonów od OnePlus: A2001, A2003 oraz A2005. Mają się między sobą różnić specyfikacją, a co za tym idzie także ceną. Na pewno wszystkie otrzymają ten sam układ, Snapdragon 810 w ulepszonej wersji 2.1, ekran 5,5″ QHD, USB typu C, czytnik linii papilarnych, a wszystko zostanie “schowane” w metalowej obudowie. Różnice zapewne odnajdziemy dopiero wtedy, kiedy spojrzymy na RAM i pamięć wbudowaną.

W Geekbench została przetestowana wersja pośrednia, A2003 z 4 GB RAM. Dla porównania A2001 posiada 3 GB pamięci operacyjenj. Wynik nie zaskakuje, za to dziwi częstotliwość taktowania ARM Cortex A57, które pierwotnie mają maksymalny zegar na poziomie 2 GHz. W tym przypadku działały “tylko” do 1,55 GHz. Cóż, możliwe, że OnePlus po prostu chce zapobiec przegrzewaniu się smartfona. Warto wspomnieć, że identyczną drogę obrało HTC – w aktualizacji ograniczyli wydajność One M9 na rzecz lepszego gospodarowania energią. Zapewne ulepszona wersja Snapdragona 810 dalej jest najgorętszym SoC na rynku. Szkoda, że Qualcommowi nie udało się dalej uporać z tą wadą, oby 820 z 4 rdzeniami Kryo była bardziej udaną konstrukcją.

OnePlus Two

Premiera nowych OnePlus Two jest planowana na 27 lipca. Jestem ciekaw czy Chińczycy nas czymś zaskoczą. Na pewno będą musieli mądrze wycenić swoje nowości, ponieważ Meizu MX5 i Honor 7 ustawiły poprzeczkę bardzo wysoko.

źródło: Geekbench

Komentarze

 • Seba

  Ja tam widzę nie 4 a 3,7 GB ram.

  • Albert

   Tam jest pokazana jedynie ilość pamięci operacyjnej dostępnej dla użytkownika.

 • May Czos

  Matko co za brednie… 1,55 GHz to taktowanie grupy słabszych rdzeni, która pracowała w momencie gdy benchmark odczytywał specyfikację. Szybsze rdzenie był wówczas wyłączone. Ich taktowanie to 1,8 GHz, a po wynikach widać, że działają wszystkie naraz co jest znaczną poprawą wzgledme innych urządzeń z tym procesorem.

  • Albert

   Dla przykładu HTC One M9 ma identyczny procesor Snapdragon 810 (tak wiem, starsza wersja i osiąga wynik przy multicore ok. 4000 punktów) i tam mocniejsze rdzenie działają właśnie z taką maksymalną częstotliwością ok. 1,5 GHz. Wszystko przez znane dobrze problemy z nagrzewaniem. Natomiast różnica w wyniku jest zauważalna, ponieważ poprawiono pamięć podręczną i współpracę pomiędzy poszczególnymi rdzeniami. Zresztą nadal nie wiadomo, czy OnePlus zdoła dopracować v2.1 do swoich urządzeń. Przykład Xperii Z3+ pokazuje, że nawet poprawione SD810 bez ograniczonego zegara jest słabym rozwiązaniem.

   • May Czos

    OnePlus produkuje duże telefony więc jest gdzie odprowadzać ciepło. Poza tym ciekawe czy dostanie 810 v2.1 czy v3, czyli po kolejnej porcji poprawek, które miały wyjść stosunkowo niedługo po v2.1. Tak czy owak 801 opanowali bezbłędnie więc umieją sobie radzić z ciepłem.

    • Albert

     Ma dostać v2.1, stosowany w Xiaomi Mi Note Pro oraz Sony Xperia Z3+.
     Odnośnie Snapdragonów 800/801 – to najlepsze jednostki od Qualcomma, które kiedykolwiek wyprodukowali. Przede wszystkim nie miały problemów z thermal throotlingiem, znanym z SD600.

     • May Czos

      Najlepszy jest SD805 czyli 801 z mocniejszą grafiką.

     • Albert

      Akurat tam Qualcomm trochę przesadził z maksymalną częstotliwością taktowania i dało się to odczuć. Za to nowsze Adreno to rzeczywiście spory przeskok względem GPU z SD800.

     • May Czos

      Względem GPU z SD800, które i tak jest na tym samym albo wyższym poziomie niż GPU w topowych Kirinach, Atomach i Mediatekach.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona