Android 5.1.1 już w rękach pierwszych posiadaczy Galaxy S6 i Galaxy S6 Edge

Początkowo udostępnienie najnowszej wersji mobilnego systemu Google, Androida 5.1, dla Samsunga Galaxy S6 i Galaxy S6 Edge stało pod znakiem zapytania. Jakiś czas później informacje te zostały zweryfikowane i ostatecznie mieliśmy się go spodziewać w czerwcu. Mamy dokładnie połowę miesiąca, a pierwsi użytkownicy tegorocznych flagowców Samsunga właśnie otrzymują aktualizację.

W pierwszej kolejności Android 5.1.1 został udostępniony dla posiadaczy Galaxy S6 i Galaxy S6 Edge zakupionych, co ciekawe, w amerykańskiej sieci T-Mobile. Wkrótce jednak system powinien rozprzestrzenić się na urządzenia pochodzące z wolnego rynku – oczywiście również w pozostałych krajach, w tym w Polsce.

Poza zmianami i nowościami, które są domyślnie w Androidzie 5.1.1, w smartfonach Samsunga znajdziemy przede wszystkim możliwość usuwania S Finder i Quick Connect z paska powiadomień oraz nową funkcję w aparacie, odpowiedzialną za ustawienia ekspozycji.

Poniżej możecie zobaczyć wspomniane zmiany na wideo:

A jeśli jesteście zainteresowani kupnem Galaxy S6, w tym wpisie zebrałam dla Was najciekawsze oferty.

źródło: SammyHubSamMobile

Komentarze

 • smackthat

  Założę się, że to jedyna aktualizacja dla Galaxy S6, jak ja się cieszę, że mam iPhone 6 mam iOS 8.3 za niedługo 8.4 później iOS 9 i jego wersje, następnie iOS 10 i jego wersje, kolejno iOS 11 może i 12 :-)
  Dla Was kochani użytkownicy zielonego robocika to tylko marzenia, możecie marzyć o takich aktualizacjach i tak nic z tego :-)

  • Seb

   Chcesz o tym pogadać?

   • Preza

    Nie ruszaj trola, bo zacznie śmierdzieć. Nie ma pojęcia co pisze. emejzing mu mózg wyżarł.

    • diffevair

     Nawet śmiechłem :D

     Ciekawe, czy ta wersja będzie dostępna dla s5

     • Preza

      Jakby nie było to byłby to strzał w stopę samsunga

    • Seb

     Hehe dobre :)

  • kamill

   Poprawili baterie czy tak samo jak 5s ładujesz trzy razy na dzień?

   • smackthat

    Poprawili, fakt w 5S było troche słabo, ale nie przesadzaj, w iPhone 6 z ostrym korzystaniem cały dzień, normalne użytkowanie kończę dzień z 55%.

    Za to w Galaxy S6 jest pięknie :-) wystarczy wykonać dwa telefony po 2min a nie mamy 15% baterii :-)

 • s22

  czy update zawiera RAW support i nowy camera api?

  • Michał

   Nie ma obsługi RAW :/ wręcz mam wrażenie, ze zdjęcia mają więcej szumów… no i bateria u mnie szybciej się rozładowuje. Po za opcja zmiany ekspozycji w trybie auto, nie widzę żadnych konkretniejszych zmian, bo jak zacinał, tak zacina a pamięci ram mam tyle samo zabieranej jak na 5.0.2

 • Dawid Konstańczuk

  Tragedia ten samsung i jego aktualizacje myślałem ż android 5.1.1 przyniesie raw i lepsze zarządzanie ram a jedyne co sie zmieniło to usuwanie zbednego szukacza na pasku powiadomień i nad tym pracowano tyle miesiecy ? Tragedia tragedia nastempny mój telefon to nexus bedzie i sram na samsunga przynajmniej mój telefon bedzie miał wszystkie nowe usprawnienia przez conajmniej okres abonamentu. Tutaj chyba chodzi tylko o numerek bo z androida 5.1.1 to tu bida piszczy

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona