Ważne

Samsung nie zamierza udostępnić Androida 5.1 Lollipop dla swoich urządzeń

Osoby, które miały już możliwość obcowania z najnowszymi flagowcami Samsunga, Galaxy S6 i Galaxy S6 Edge, chwalą nowego TouchWiza. Za brak całego mnóstwa preinstalowanych aplikacji i za samo działanie – bo nowy TouchWiz jest lekki, lepiej wygląda, a i przyjemnie (płynnie) się na nim pracuje. Niestety, wiele wskazuje na to, że w najbliższym czasie pozostałe urządzenia Samsunga nie będą mogły pochwalić się tym samym.

Portal YouMobile opublikował dziś informacje, że wkrótce Samsung ma zacząć prace nad aktualizacją dla tego właśnie produktu, która ma udostępnić najnowszą wersję systemu Android, tj. 5.1 Lollipop. Ale to nie jest najistotniejsze – najważniejszy miał być bowiem fakt, że wraz z nią użytkownicy Galaxy Note 4 mają otrzymać nowego TouchWiza, z czego ja osobiście bardzo bym się ucieszyła.

Niestety, informację wyprostowała redakcja SamMobile, która twierdzi – powołując się na zaufane źródła, że Samsung póki co nie pracuje nad żadną aktualizacją tego typu. Urządzenia Samsunga mają nie otrzymać aktualizacji do Androida 5.1 Lollipop. Według wspomnianego wcześniej źródła miałoby się to stać w drugiej połowie 2015 roku.

Cóż, mimo wszystko mam nadzieję, że Samsung zdecyduje się udostępnić w drodze jakiejś aktualizacji nowego TouchWiza dla Galaxy Note 4… Póki co jednak musimy się zadowolić ostatnią aktualizacją, która wprowadziła poprawki związane z czasem pracy baterii w Lollipopie.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona