Finalna wersja Office Lens trafia do Google Play

Kilka miesięcy temu Piotrek pisał, że jedną z nielicznych przewag Windows Phone nad konkurencyjnymi platformami mobilnymi jest aplikacja Office Lens. Cóż, od tamtej pory wiele się zmieniło. Na początku kwietnia trafiła do App Store i do testerów w wersji na Androida. Dziś nadszedł dzień, w którym została udostępniona szerszemu gronu odbiorców – trafiła do Google Play.

Dotychczas aby skorzystać z Office Lens na Androida trzeba było zapisać się do grupy testerów, więc z tego przywileju korzystali tylko ci najbardziej zainteresowani (a było ich aż 130 tysięcy). Teraz już wszyscy mogą przekonać się jak aplikacja ta działa w rzeczywistości. A warto – zwłaszcza w przypadku osób, przez ręce których przechodzi wiele dokumentów.

Office Lens ułatwia życie. Pozwala na zrobienie zdjęcia dokumentom (papierowym, slajdom, tablicom, etc.) niezależnie od kąta oraz przekształcenie ich do cyfrowej edycji wraz z późniejszym zapisaniem w OneDrive. Jak to działa w praktyce – możecie zobaczyć poniżej:

Na koniec warto jeszcze przywołać bardzo interesujące statystyki, z których wynika, że wersja na iOS została pobrana ponad 1,3 miliona razy w ciągu ledwie miesiąca dostępności, na Androida – póki co 70 tysięcy razy, natomiast na Windows Phone, ogólnie, 3,5 miliona razy.

Windows Phone

Komentarze

 • Metek

  tak po troszku mają zamiar odciągać ludzi od usług Google, potem od całego ekosystemu a na koniec od systemu operacyjnego. Ciekawi mnie czy to się uda, czy po prostu ludzie nie zostaną przy Andro, w końcu “już nie trzeba mieć windowsa, żeby mieć office’a itp. Co Pani redaktor o tym sądzi? Gimby na pewno się cieszą, w końcu mogą pokazać, że ich Androidy mają wszystko, to co kiedys wyróżniało WP.

  • Aven

   Prędzej wp zlikwidują niż zaszkodzą androidowi tymi dzialaniami

   • Metek

    pożyjemy zobaczymy

  • ohjoj

   o to madre stwierdzenie licealisty, ze ci co teraz maja wszytsko na androidzie co ma wp, przejda na wp zeby nie miec nawet 1/10 tego co jest na androidzie :D wszyscy juz biegnąąąąa :D

  • Ja

   Microsoft co chwilę potwierdza klęskę Windows Phone przenosząc na konkurencyjne platformy wszystko, co ma, często wręcz wypuszczając soft wcześniej, niż na swój własny system, ale znajdzie się zawsze ktoś, kto wyciągnie wnioski całkowicie odwrotne od tych podpowiadanych przez rozum.

   To po prostu niewiarygodne, jak wielki procent użytkowników WP to ludzie o niskim IQ. Ale to w sumie logiczne, bo albo 1) jako upośledzeni technicznie kupują ułomnego software’owo flagowca w cenie pełnosprawnego Androida lub iPhone, albo 2) kupują za grosze najniższy model Nokii i potem leczą kompleksy – tak czy siak do elity intelektualnej ani finansowej nie należą…

   • Metek

    fakt, tylko bogatych stać na niedziałające sprzęty i ich częste wymiany :)

 • Gites

  Ja na andku uzywam od jakiegoś roku CamScanner. Może nie ma takich bajerów jak w/w aplikacja ale bardzo dobrze sobie radzi z tworzeniem PDFów na podstawie wykonanego zdjęcia. Nie było przypadku, kiedy byłbym niezadowolony z efektów.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona