Ważne

Finalna wersja Office Lens trafia do Google Play

Kilka miesięcy temu Piotrek pisał, że jedną z nielicznych przewag Windows Phone nad konkurencyjnymi platformami mobilnymi jest aplikacja Office Lens. Cóż, od tamtej pory wiele się zmieniło. Na początku kwietnia trafiła do App Store i do testerów w wersji na Androida. Dziś nadszedł dzień, w którym została udostępniona szerszemu gronu odbiorców – trafiła do Google Play.

Dotychczas aby skorzystać z Office Lens na Androida trzeba było zapisać się do grupy testerów, więc z tego przywileju korzystali tylko ci najbardziej zainteresowani (a było ich aż 130 tysięcy). Teraz już wszyscy mogą przekonać się jak aplikacja ta działa w rzeczywistości. A warto – zwłaszcza w przypadku osób, przez ręce których przechodzi wiele dokumentów.

Office Lens ułatwia życie. Pozwala na zrobienie zdjęcia dokumentom (papierowym, slajdom, tablicom, etc.) niezależnie od kąta oraz przekształcenie ich do cyfrowej edycji wraz z późniejszym zapisaniem w OneDrive. Jak to działa w praktyce – możecie zobaczyć poniżej:

Na koniec warto jeszcze przywołać bardzo interesujące statystyki, z których wynika, że wersja na iOS została pobrana ponad 1,3 miliona razy w ciągu ledwie miesiąca dostępności, na Androida – póki co 70 tysięcy razy, natomiast na Windows Phone, ogólnie, 3,5 miliona razy.

Windows Phone

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona