Ważne

Office Lens od teraz również w wersji na Androida i iOS

Microsoft już jakiś czas temu zaprezentował bardzo przydatną aplikację, którą nazwał Office Lens. Była ona dostępna jednak tylko na Windows Phone, dziś się to wreszcie zmieniło – program można już pobierać na urządzenia z systemami operacyjnymi Android oraz iOS.

Aplikacja Office Lens, w skrócie mówiąc, pozwala na zrobienie zdjęcia jakiegoś tekstu, a następnie program przetworzy go w taki sposób, że będziemy mogli go edytować tak, jakby od początku dokument był stworzony na naszym smartfonie. Dodatkowo takie pliki od razu zapisują się na wirtualnym dysku OneDrive, co pozwoli na uruchomienie dokumentu w dowolnym momencie na każdym urządzeniu. Dokładny opis aplikacji Office Lens znajdziecie pod tym adresem.

Aplikacja dotychczas miała jedną wielką wadę – była dostępna tylko na Windows Phone. Dziś to się zmieniło i możemy pobrać Office Lens na smartfony iPhone oraz dowolne urządzenie z Androidem. O ile w przypadku iOS wystarczy pobrać aplikację z iTunes, to z Androidem musimy zrobić nieco więcej…

Na początku musimy dołączyć do grupy testerów w Google+, następnie potwierdzić chęć udziału w testach i dopiero wtedy możemy pobrać aplikację z Google Play. Bez wykonania tych kroków niestety pobranie aplikacji na Androida nie będzie możliwe, przynajmniej na razie.

Oczywiście osoby korzystające z Windows Phone nadal mogą korzystać z tej aplikacji pobierając ją ze sklepu z aplikacjami.

Komentarze

 • Metek

  Te aplikacje od MS powinny być reklamowymi koniami trojańskimi i zacząć za jakiś czas wyświetlać reklamy ekosystemu MS (Win, WP i szeroko pojętej chmury). Udziały w rynku +10% w ciągu pół roku :) O ile rozumiem wydawanie aplikacji na iOS o tyle nie rozumiem tego w przypadku śmiecioida…

  • Tomasz Lenartowski

   Serio sądziesz, że ktoś by się przesiadł na system firmy spammującej reklamami?

   • Metek

    zależy w jaki sposób by te reklamy się wyświetlały :)

   • gosc

    jedna firma od reklam ma swój system, calkiem popularny

    • Tomasz Lenartowski

     Ale ten system nie spammuje reklamami dziwnym trafem.

  • Takaszi

   “Udziały w rynku +10% w ciągu pół roku :)”, tekst jak z propagandy. Nie +10 w pół roku, a ogólnie 10% rynku, ale tylko w Europie, gdzie dźwigniął był napis NOKIA. Jak będzie dalej to się okaże.

 • Artur Ewaryst Dudziński

  Jak mam teraz wciskac lumie znajomym?

 • PW

  Przyznam, że nie rozumiem działania tej apki :)

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona