Ważne

1 czerwca poznamy nową serię tabletów Asusa – ZenPad

Czerwiec jest dla mnie miesiącem szczególnym. Nie dlatego, że sama mam urodziny (choć oczywiście też), ale głównie przez wzgląd na to, że właśnie w tym miesiącu powstało Tabletowo. Wydarzenie to zbiegło się z czerwcowymi targami na Tajwanie, Computex, które przez to poniekąd są mi bliskie (choć, niestety, nigdy na nich nie byłam…). I to właśnie tam, pierwszego czerwca, Asus zaprezentuje swoją nową rodzinę tabletów.

Właśnie tego dnia, pierwszego czerwca, odbędzie się oficjalna konferencja prasowa tajwańskiego koncernu na targach Computex 2015, która została nazwana… Zensation. Podczas jej trwania nie spodziewamy się zbyt wielu nowości, ale pewna wydaje się prezentacja nowej serii tabletów ZenPad, które od dłuższego czasu „przeciekają” do sieci w mniejszym lub większym stopniu.

Seria ZenPad, będzie składała się początkowo z co najmiej dwóch tabletów. Od jakiegoś czasu wiemy, że mają to być: 7-calowy ZenPad 7 o nazwach kodowych Z370CG, Z170CG i Z170MG oraz ZenPAd 8.0 – Z380KL i Z580C. Oba mają działać pod kontrolą Androida 5.0 Lollipop, ale pochodzić, co ciekawe, z różnej półki cenowej. Mniejszy ma oferować przeciętne parametry techniczne (1GB RAM, niską rozdzielczość ekranu, procesor Intel Atom x3), natomiast większy – ciekawsze (wyższa rozdzielczość ekranu – 2048×1536, 2GB/4GB RAM, do 64GB pamięci wewnętrznej i Intel Atom Z3530 lub Z3560).

Na szczegóły odnośnie specyfikacji obu modeli pochodzących z serii ZenPad musimy jeszcze poczekać. Być może podczas Computex poznamy również drugą generację zegarka ZenWatch.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona