Ważne

Asus chce być jeszcze bardziej „zen” – zadebiutuje nowa seria tabletów: ZenPad

Na rynku mobilnym Asus radzi sobie coraz lepiej. Z roku na rok sprzedaż jego tabletów i smartfonów rośnie, i o ile przyszłość tych pierwszych stoi pod znakiem zapytania, tak druga kategoria produktów z całą pewnocią ma szanse na sprzedażowy sukces (choćby Zenfone 2). Okazuje się jednak, że tajwański koncern zamierza rozwijać swoje portfolio tabletów. Wkrótce ma zadebiutować seria ZenPad.

Wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę z nomenklatury urządzeń Asusa – we wszystkich najnowszych produktach pojawia się przedrostek „Zen”. Jest Zenfone, Zenbook, ZenUI… A dziś dowiedzieliśmy się, że będzie i ZenPad. Niestety, na chwilę obecną nie wiadomo czy będzie to jedynie rebranding dotychczasowej serii Fonepad, czy całkowicie nowe tablety wyróżniające się jakimiś konkretnymi cechami lub parametrami. Dotychczas seria Fonepad wskazywała urządzenia z możliwością dzwonienia, Padfone – dokowania smartfona w ekran tabletu, a MeMoPad – najtańszych, budżetowych przedstawicieli sprzętu Asusa.

Takie wieści pochodzą z dwóch slajdów przedstawionych na spotkaniu Asusa z inwestorami. Z niego wiemy również, że Asus nie zamierza chomikować swoich produktów na rodzimym rynku i rynkach sąsiednich, ale również w większej mierze niż dotychczas dostarczać je do Europy i Stanów. A to dla nas bardzo dobra wiadomość.

Być może pierwsze szczegółowe informacje odnośnie Asusa ZenPad poznamy już na MWC 2015 w Barcelonie – na początku marca.

asus-2015-report

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona