Ważne

Pierwsze informacje na temat nowych tabletów Asus ZenPad

ZenFone, ZenBook, ZenWatch… do kompletu brakuje tylko ZenPada. Ale tak się składa, że już od dłuższego czasu wiemy, że na rynku w tym roku zadebiutują tablety właśnie ZenPad. A dziś poznaliśmy pierwsze szczegóły na ich temat. Chyba najważniejszą informacją jest prawdopodobna data premiery, wskazywana przez zagraniczne źródła – a mówi się o targach Computex już na początku czerwca.

Na chwilę obecną wiadomo, że seria ma się składać z co najmniej dwóch urządzeń, które będą dostępne w dwóch wariantach – z samym WiFi oraz z 3G lub LTE – w zależności od modelu.

Asus ZenPad 7 ma trafić na rynek w dwóch konfiguracjach: Z170C z WiFi i Z170CG z 3G, a ze wstępnych informacji na jego temat wynika, że nie będzie to high-endowy sprzęt, a wprost przeciwnie. Na jego pokładzie ma się bowiem znaleźć 7-calowy ekran o rozdzielczości 1024 x 600 pikseli, 8GB/16GB pamięci wewnętrznej oraz procesor Intel Atom X3. Do tego Bluetooth, WiFi, dwia aparaty (przedni 1,3 Mpix i tylny 2 Mpix), Android 5.0 oraz akumulator o pojemności 3950 mAh.

Urządzenie pojawiło się w ofercie jednego z rosyjskich sklepów internetowych, skąd wiemy, że ma kosztować ok. 139 euro za wersję z WiFi oraz ok. 159 euro za wersję z 3G.

Drugim tabletem natomiast ma być ZenPad 8, który ma trafić na półki sklepowe również w dwóch wersjach, tym razem WiFi – Z380C i LTE – Z380KL. Już samo to wskazuje na fakt, że będzie dużo ciekawszym urządzeniem. Potwierdza to również wstępna specyfikacja, która zawiera 8-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 2048×1536 pikseli, 2GB RAM, procesor Intel Atom Z3560 lub Z3530 oraz maksymalnie 64GB pamięci wewnętrznej.

Szczegóły na temat przedstawicieli serii ZenPad powinniśmy poznać już za kilka tygodni.

Asus ZenPadf Z170C

Asus ZenPadf Z170C

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona