Ważne

12,9-calowy iPad Pro z NFC, USB-C i Force Touch?

Pierwsze plotki na temat tego, że Apple pracuje nad iPadem Pro, Maxi czy jakkolwiek by się on nie nazywał, pojawiły się w sieci wiele miesięcy temu (już nawet nie pamiętam kiedy to było). Wciąż jednak nie mamy żadnych konkretów ze strony samego zainteresowanego, czyli koncernu z Cupertino. Najnowsze spekulacje jednak dają nam nadzieję, że premiera największego tabletu z logo nadgryzionego jabłka na obudowie zbliża się coraz większymi krokami.

iPad Maxi ma zostać wyposażony w 12,9-calowy wyświetlacz, do czego zdążyliśmy się już przyzwyczaić, bo informacja ta pojawia się dość często. Ma to być jednak matryca wykorzystująca technologię Force Touch, która rozróżnia sposoby dotyku ekranu. To, w połączeniu z rysikiem Bluetooth, nad którym Apple podobno pracuje, może stać się idealnym rozwiązaniem w tak dużym ekranie, który chętnie wykorzystają np. graficy.

Ale są też nowe wieści w sprawie tabletu Apple. Otóż ma oferować przede wszystkim USB-C (dwustronne) – nie wiadomo czy oznacza to rezygnację z Lightning, czy będą dostępne oba porty, a także NFC pozwalające między innymi na łączenie tabletu z akcesoriami, w tym ze stylusem Bluetooth, przez zbliżenie ich do siebie. Mówi się również o tym, że NFC może pozwolić również nie tyle na płacenie za pomocą Apple Play, ale ze względu na swoje wymiary i ciężar być może iPad Pro będzie mógł służyć jako swego rodzaju terminal do odbierania płatności. Co więcej, iPad Pro ma mieć wymiary 305,7 x 222,6 x 7,2 mm.

Oczywiście informacje te, dopóki Apple nie zechce ich potwierdzić, należy traktować z dużym przymrużeniem oka.

Komentarze

 • Gość

  “Wciąż jednak nie mamy żadnych konkretów ze strony samego zainteresowanego, czyli koncernu z Cupertino.” To jakiś SEO bełkot? Tak ze trzech zdań treści robi się ‘artykuł’ na 3 akapity. Żeby nie było, to nie jest odosobiony przypadek, Ten sam ‘poziom’ informacji można spotkać na konkurencyjnych portalach

 • dafuq

  Jeśli chodzi o złącze to na 100% zastąpią Lightning, bo owce przecież trzeba strzyc na akcesoriach. Robili już tak kilka razy w Macbookach.

 • Sony

  Tyle, że USB-C będzie standardem – i do niego podłączysz każde urządzenie. A to łącz Apple nie mogłeś podłączyć.

  Jednym z powodów dla którego zrezygnowałem z iPod, iPad, iPhone – była konieczność używania nie standardowych kabli oraz używania “szmatławych” iTunes. Nie mogłem tak banalnej czynności wykonać – jak pójście do znajomego, podłączenie sprzętu do jego komputera i zgranie pliku. Musiałem się martwić o kabelek oraz iTunes.

  • wegweg

   Wiesz… z iPadem czy iPhonem jest tak, że pliki można przerzucić z/na jakiegokolwiek kompa bez kabla. Po co się w ogóle męczyć w podłączanie kablami?

 • niconozomu

  A ja taki mały off top dam. Tab S 8.4 LTE w Hongkongu doczekał się aktualizacji do Lollipopa. Pozostałe kraje to już pewnie kwestia chwili :)

 • Stefan P.

  Brakuje tylko potu podczerwieni, by służył jako pilot do telewizora. Tak poważnie, tablety tej wielkości (urządzenia przewoźne) zatracają sens, do jakiego zostały stworzone. Powodzenia życzę tym, którzy będą go taszczyć w celu dokonywania płatności.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona