Ważne
Wiko VIEW

Czyżby Xperia Z4 nie była flagowcem Sony na ten rok?

Jeszcze nie ochłonęliśmy po premierze Xperii Z4, a już w maju poznamy prawdziwego flagowca Sony na rok 2015. Według najnowszych przecieków w końcu nie będzie odgrzewanym kotletem. Czego zatem może spodziewać się po prawdziwym high-endzie z Japonii?

Po pierwsze Sony Xperia Z4 będzie oferowana wyłącznie w Japonii i nigdy nie opuści tamtejszego rynku. Po drugie premiera właściwej oczekiwanej “zetki” jest planowana na koniec maja, więc do tego czasu na pewno dowiemy się o tym smartfonie czegoś więcej.

W dodatku producent ma postawić na dopracowanie oprogramowania. Możemy liczyć na kilka ciekawych funkcji, zapewne związanych z obsługą gestami, a także zupełnie zmodernizowane aplikacje. W dodatku jest nadzieja, że nowa flagowa Xperia nie zostanie zaprojektowana zgodnie ze stylistyką OmniBalance. Podobno w końcu Sony ma postawić na odmieniony design, który wniesie powiew świeżości.

Jednak nowa “zetka” będzie musiała się zmierzyć z wymagającymi rywali, z których największe zagrożenie stanowi Samsung Galaxy S6. Nie można ukryć, że flagowiec Koreańczyków uzyska co najmniej bardzo dobrą sprzedaż. Niestety jego ogromny sukces jest równoznaczny z porażką konkurencyjnych urządzeń. Nie można ukryć, że od nowego high-enda Sony zależy przyszłość działu mobilnego. Może wreszcie zdołają wyjść na prostą?

Liczę, że pod koniec maja Japończycy nas wszystkich zaskoczą. W kwestii hardware’u będzie zbliżona do Xperii Z4, za to w sprawach wyglądu i oprogramowania będzie początkiem nowego rozdziału w dziejach koncernu.

Czego oczekujecie po nowej flagowej Xperii?

Komentarze

 • Maciej ]

  ceny 1500 na wejsciu

  • Flisak

   Chyba 3000zł na wejściu

   • barilla

    przy obecnym kursie dolara nie zdziwiło by mnie 3200-3300 ;)

 • pyczy

  Coś czuję, że pójdą w kierunku E4 z obłą obudową podobną do iPhona, wspomnicie moje słowa…:)))

 • ja

  Zetki co by nie mówić są naprawdę dobre

 • Łukasz

  Lubie Sony ale non sto ten sam wygląd zetek czy szkło z tylu nierobi już się nudne…??? Nieprzepadam za smasungiem ale S6 robi wrarzenie. ,, Po pierwsze Sony xperia Z4 będzie oferowana wyłącznie w Japonii i nigdy nie opuści tamtejszego rynku ” Albercie czy to są jakieś jaja.

 • Mateo Jeden

  Nie bójcie się… Może pod koniec roku będziecie mieć Xperie Z5 ze zmienionym designem Snapdragonem 820, 4GB RAM, ekranem 2k :)

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona