Ważne

Android 5.1 Lollipop udostępniony dla Nexusa 7 2013 LTE i WiFi

Pierwszym 7-calowym tabletem, który otrzymał aktualizację do najnowszej wersji Androida, był Nexus 7 pierwszej generacji. Jeśli jesteście w posiadaniu jego następcy, być może ucieszy Was fakt, że została udostępniona aktualizacja do Androida 5.1 Lollipop dla obu wersji produktu, zarówno Nexusa 7 2013 WiFi, jak i Nexusa 7 2013 LTE.

W obu przypadkach na stronie Google można znaleźć obraz systemu, który bardziej zaawansowani użytkownicy mogą sami wgrać do swoich tabletów. Mniej doświadczonym zalecam odrobinę cierpliwości, bo aktualizacja w trybie OTA (over the air) powinna pojawić się w najbliższym czasie.

Co prawda Android 5.1 nie wprowadza rewelacyjnych zmian i nowości, ale jest nadzieja, że poprawi błędy występujące na tabletach Nexus 7 z Androidem 5.0.2.

Komentarze

 • dred

  Przy okazji tego newsa moglibyście napisać coś o poprawkach w tej wersji i błędach poprzedniej.

  • Tekst o błędach jest podlinkowany, a czy poprawki są… tego nie wiadomo (changelogu nie widziałam). Tylko tak obstawiam.

   • dred

    Aha, dzięki.

 • nylu

  No nareszcie ciekawe czy cos się poprawi

 • Tet

  Dobra mam na nexusie 7 2013 LTE niesławną wersję 5.0.2, ale tablet działa normalnie. Właśnie wyskoczyło mi, że mam OTA do 5.1 i I teraz wielkie pytanie, zrobić 5.1 (ryzyko nowego) czy pozostać przy 5.0.2 (ryzyko, że się “zatnie” jak inne)?

 • Łukasz

  Dzisiaj pojawiła się aktualizacja OTA do 5.1 dla nexusa 7 2013. Jak do tej pory wszystko działa.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona