Składane telefony to jednak nie taka odległa przyszłość

Według koreańskich źródeł Samsung pracuje nad składanymi i elastycznymi smartfonami. Masowa produkcja i sprzedaż mogą zacząć się o wiele wcześniej niż by się wydawało…

Prototypy pierwszych elastycznych, składanych i zakrzywionych urządzeń pojawiły się ponad dwa lata temu. Część z nich możemy już teraz dostać normalnie w sklepie – mowa oczywiście o Samsungu Galaxy Note Edge. Wszystko wskazuje na to, że Samsung chce zrobić kolejny rewolucyjny krok, tym razem mają to być składane i elastyczne smartfony.

Po lewej prototyp z 2013 roku, po prawej Samsung Galaxy Note Edge

Oczywiście na wprowadzenie takich urządzeń potrzeba jeszcze trochę czasu, ale jeśli wszystko dobrze pójdzie, to już w przyszłym roku, a może nawet i pod koniec tego, Samsung zaprezentuje oficjalnie sprzęty z ekranami, które będziemy mogli dowolnie wyginać i składać.

samsung youm

Nie wiem jak Wy, ale ja jestem bardzo optymistycznie nastawiony na tego typu urządzenia. Oczywiście w większości będą to ciekawostki, na które przeciętny Kowalski nie będzie mógł sobie pozwolić, ale dla takich geeków jak ja będzie to świetna odskocznia od tradycyjnych urządzeń.

Komentarze

 • Oizo

  Jak Edge kosztuje niespelna 4k to pewnie za taki sprzet z 6 kola. Juz wole sobie walnac 60″ na sciane i miec na lata niz taki telefon ktory po 2 latach trzeba bedzie wymienic….

 • Rozwijane, elastyczne ekrany to przyszłość mobilnej technologii. Myślę jednak, że na masowe zastosowanie tej techniki będziemy musieli jeszcze poczekać kilka, a może nawet kilkanaście lat. Marzy mi się urządzenie w postaci rozwijanego ekranu dotykowego, coś jak Ledekran z powieści. “Czarne oceany” Dukaja.

 • Hione

  Jakby się pojawiły składane, nawet odłączane ekrany, to jest szansa, by telefony znowu zmniejszyły swoją wielkość, a tylko w razie potrzeby duży ekran byłby dołączany.

 • vvaz

  Problemem jest i będzie bateria. Co z tego, że do tabletofonu rozmiaru mniej więcej obecnego Note’a wstawisz ekran 9″ (po rozłożeniu) jeśli będzie to w stanie działać 3-4 godziny?

 • 123qwerty

  A jak takiej miękkiej szmaty będzie się używało?

 • SyoMas

  Elastyczne telefony już zbierają kasę, przykładem może być Portal http://www.arubixs.com a tu w “All About Android” demonstrowany jest żywy (choć, jeszcze we wczesnej fazie) prototyp https://youtu.be/4sL9qOk-j7s?t=40m7s. Tu bateria jest superpojemna.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona