Prototypy Samsunga z elastycznym ekranem Youm
Ważne

Prototypy Samsunga z elastycznym ekranem Youm

O elastycznych wyświetlaczach Samsunga słyszymy już od dawien dawna. Jednak chyba nikt nie spodziewał się, że technologia ta jest już na tyle rozwinięta, że koreański koncern zdecyduje się pokazać prototyp z niej korzystający. A tak się właśnie stało podczas kolejnej konferencji na CES 2013.

Elastyczne wyświetlacze OLED od Samsunga już jakiś czas temu przyjęły nazwę Youm i tak już zostało. W Las Vegas producent zaprezentował jednak nie tylko sam ekran, z którym przecież mieliśmy już do czynienia na poprzednich tego typu wydarzeniach technologicznych, ale również prototypowy sprzęt i kilka filmików przedstawiających koncepcyjne urządzenia z elastycznymi ekranami.

Już sobie powoli zaczynam wyobrażać tablety z elastycznymi wyświetlaczami, które będzie można złożyć na pół tak, by bez problemu mogły się zmieścić w kieszeni lub zwijać je w rolkę… Ale żeby tak się stało, do zestawu muszą dołączyć giętkie ogniwa akumulatorów i pozostałe komponenty, bez których sprzęt działać nie może.

Szczegóły dotyczące zarówno samego wyświetlacza, jak i prototypu, są skrzętnie skrywane. Możemy jedynie mieć nadzieję, że projekt będzie cały czas rozwijany (hmm… dosłownie w sumie też ;)) i już niebawem, kto wie – może szybciej niż myślimy – w nasze ręce zostanie oddany gotowy produkt.

Dodatkowo Samsung ogłosił, że pracuje nad 10,1-calowymi ekranami Green LCD. Jak zaznaczył, mają oferować aż o 25% mniejsze zapotrzebowanie na energię. Ale nie zostało ujawnione do ekranów wykonanych w jakiej technologii jest to porównanie.

samsung youm samsung youm samsung youm samsung youm samsung youm samsung youm samsung youm elastyczny prototyp samsung youm elastyczny prototyp samsung youm elastyczny prototyp

źródło, źródło, źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona