Ważne

Obraz systemu Android 5.1 udostępniony dla Nexusa 7 2012 WiFi, Nexusa 10 i Nexusa 5

Nie ukrywam, że nieco zdziwiła mnie wczorajsza postawa Google. Firma oficjalnie ogłosiła najnowszą wersję swojego systemu mobilnego, Androida 5.1 Lollipop, ale słowem nie wspomniała odnośnie jej dostępności. W momencie wypuszczenia notki na ten temat również obraz systemu dla pierwszych urządzeń z serii Nexus nie został udostępniony. Dziś jednak się to zmieniło.

Jeśli jesteś jednym z posiadaczy urządzeń takich jak Nexus 7 2012 WiFi, Nexus 10 lub Nexus 5 i czujesz się na siłach, by samemu wgrać najnowszą wersję platformy, możesz zajrzeć pod ten adres i pobrać odpowiedni obraz systemu. Jeśli nie – poczekaj cierpliwie na aktualizację OTA, która powinna pojawić się w najbliższym czasie.

W późniejszej kolejności aktualizacja powinna zostać udostępniona dla pozostałych Nexusów, aczkolwiek trudno powiedzieć kiedy to nastąpi.

Sam Android 5.1, co warto wspomnieć, wnosi ze sobą przede wszystkim nowości związane z ochroną antykradzieżową, oficjalnego wsparcia dla dual SIM oraz poprawki stabilności i wydajności.

Komentarze

 • Adam

  Nieźle dymają użytkowników Androida polityką braku aktualizacji.

  • Tomasz Lenartowski

   Musiałeś gdzieś spuscić ciśnienie po tekście o podwyzkach cen apple? ;p

   • Adam

    Apple nie podwyższyło cen, jedynie dolar podrożał.

    • Tomasz Lenartowski

     A czy ja napisałem kto podniósł ceny? Na tylko widzę, że ceny apple są wyższe, ergo “podwyżka cen apple”. Napij się meliski. Pomaga :p

   • slv

    @tomaszlenartowski:disqus
    jeee :D

 • kotfilemon

  …będą stabilizować mojego NEXUSA2012 przez najbliższych 140 lat?

  • Fedurrr

   Mój jest stabilny, zauważyłem ze system musiał się ułożyć, a przede wszystkim zalecam zmienić luncher np na nova, I zmniejszyć skalę animacji na 0.5 a najlepiej na 0. U mnie działa, aero2 łapie szybciej sygnał, samo się załącza po wgraniu odpowiedniej apki, niestety wymaga to root. Google now mozna aktywować więcej jak ktoś tęskni.

 • slv

  no, a mój Nexus 2012 wifi stwierdził dzisiaj, że Android 5.1 się pojawił. No to niech sobie ściągnie.
  Od razu powiem, że jakiś dogłębnych testów nie będę robił, bo tablet służy jako pilot do Chromecasta, więc funkcje raczej ubogie wykonuje. Najważniejsze, żeby działał i najlepiej, żeby bateria wystarczała na 100dni :D

  Nie mniej informuję iż OTA się pojawiło

 • Ktoś wgrał 5.1 na nexusa 7 2012 3g po tym jak miał 5.0? Chciałbym się dowiedzieć czy znikneły problemy takie jak: straszne mulenie oraz nadmierne zużywanie baterii

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona