Ważne

Obraz systemu Android 5.1 udostępniony dla Nexusa 7 2012 WiFi, Nexusa 10 i Nexusa 5

Nie ukrywam, że nieco zdziwiła mnie wczorajsza postawa Google. Firma oficjalnie ogłosiła najnowszą wersję swojego systemu mobilnego, Androida 5.1 Lollipop, ale słowem nie wspomniała odnośnie jej dostępności. W momencie wypuszczenia notki na ten temat również obraz systemu dla pierwszych urządzeń z serii Nexus nie został udostępniony. Dziś jednak się to zmieniło.

Jeśli jesteś jednym z posiadaczy urządzeń takich jak Nexus 7 2012 WiFi, Nexus 10 lub Nexus 5 i czujesz się na siłach, by samemu wgrać najnowszą wersję platformy, możesz zajrzeć pod ten adres i pobrać odpowiedni obraz systemu. Jeśli nie – poczekaj cierpliwie na aktualizację OTA, która powinna pojawić się w najbliższym czasie.

W późniejszej kolejności aktualizacja powinna zostać udostępniona dla pozostałych Nexusów, aczkolwiek trudno powiedzieć kiedy to nastąpi.

Sam Android 5.1, co warto wspomnieć, wnosi ze sobą przede wszystkim nowości związane z ochroną antykradzieżową, oficjalnego wsparcia dla dual SIM oraz poprawki stabilności i wydajności.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona