Ważne

Android 5.1 Lollipop już oficjalnie. Nowości niewiele

Bez zbędnego rozgłosu, konferencji i fajerwerków internetowy gigant Google postanowił oficjalnie ogłosić najnowszą wersję swojej mobilnej platformy. Mowa o Androidzie 5.1 Lollipop, którego premiera była tylko kwestią czasu, bowiem mówiło się o nim już od kilku tygodni. Co wprowadza wyższa numeracja oprogramowania Google?

W Androidzie 5.1 nie znajdziemy przełomowych nowości ani usprawnień rzucających na kolana. Firma Google skupiła się na przydatnych dodatkach, które z pewnością docenią użytkownicy smartfonów z Androidem. Na pierwszy plan jednak, mimo wszystko, wysuwaja się poprawki stabilności i wydajności działania urządzeń z systemem spod znaku zielonego robota.

Wśród nowości, jakie znajdziemy w urządzeniach, które otrzymają aktualizację do Androida 5.1, znajdziemy:

  • oficjalne wsparcie i lepsze zarządzanie kartami SIM (a co za tym idzie: wydatkami) w przypadku smartfonów dual SIM,
  • Device Protection – zaawansowaną funkcję ochrony urządzenia w przypadku zgubienia lub kradzieży. Sprzęt pozostanie zablokowany (nawet jeśli zostanie zresetowany do ustawień fabrycznych) dopóki nie zalogujemy się na konto Google,
  • rozmowy wysokiej („krystalicznej”) jakości HD na kompatybilnych smartfonach z Androidem 5.1,
  • łączenie się z sieciami WiFi i zarządzanie podłączonymi urządzeniami na Bluetooth bezpośrednio z poziomu szybkich ustawień.
android5.1lollipop2

I to na razie wszystkie nowości, jakie ujawniło Google w Androidzie 5.1 Lollipop. Nie wiemy czy są to wszystkie ogólnie, bo może firma zostawiła sobie kilka smaczków do podzielenia się „na później”.

Póki co nie wiadomo kiedy zostanie wydana aktualizacja do Androida 5.1 dla pierwszych urządzeń. A tymi powinny być w pierwszej kolejności oczywiście Nexusy.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona