Ważne

Samsung Galaxy A7 oficjalnie pokazany w Malezji. Jednak z 5,5-calowym ekranem

Samsung Galaxy A7 na długo przed premierą zdążył obrosnąć w legendę. Wielokrotnie pojawiał się w sieci nieoficjalnie, a to za sprawą FCC, a to TENAA, a to przy jeszcze innej okazji. Dziś wreszcie jednak możemy powiedzieć, że urządzenie to doczekało się oficjalnej prezentacji.

W Malezji odbyła się konferencja prasowa, na której Samsung pokazał najnowsze modele z serii A: A3 i A5. Wśród nich powstanowił jednak dać zebranym możliwość szybkiego rzutu okien na Galaxy A7, który ma trafić na do sprzedaży na tamtym rynku już w lutym, co może sugerować, że i na naszym rynku będzie dostępny w pierwszym kwartale bieżącego roku. Cena póki co nie została ujawniona, ale mówi się, że ma kosztować ok. 1499 ringgitów malezyjskich (przelicznik: 1RM = 1 złoty, do ceny należy doliczyć również podatki).

Samsung Galaxy A7 to 5,5-calowy smartfon (sporo mówiło się wcześniej o 5,2″) z ekranem Super AMOLED o rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli. Jego sercem jest ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 615 o częstotliwości taktowania 1,5GHz, natomiast systemem operacyjnym – Android w wersji KitKat. Urządzenie zostało wyposażone w akumulator o pojemności 2600 mAh, 4G LTE, 16GB pamięci wewnętrznej i aparat 13 Mpix.

Warto zauważyć, że Galaxy A7 jest najcieńszym smartfonem Samsunga – jego metalowa obudowa ma 6,3 mm grubości, podczas gdy Galaxy Alpha i Galaxy A5 mają o 0,4 mm grubsze obudowy. Pomimo tego, na szczęście, nie ucierpiała na tym pojemność akumulatora – wprost przeciwnie (2600 mah w A7 vs 2300 mAh w A5).

Wkrótce powinna mieć miejsce oficjalna koreańska premiera Samsunga Galaxy A7, podczas której zostaną rozwiane wszelkie wątpliwości odnośnie pozostałych parametrów technicznych (RAM, moduły łączności, złącza).

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona