Apple pracuje nad rysikiem mogącym pisać po każdej powierzchni?

Jeżeli mówimy o rysikach dla urządzeń mobilnych to od razu do głowy przychodzi nam zapewne S Pen od Samsunga i seria Note. Sporo mówi się też o tym, że LG G4 będzie również od samego początku oferowany ze stylusem. Ale pewnie wielu zapyta co z Apple? Okazuje się, że firma z Cupertino opatentowała bardzo ciekawe rozwiązanie w tej kwestii.

Patent ten mówi o specjalnym rysiku, który będzie mógł być używany na każdej powierzchni, ale nasze zapiski będą od razu pojawiać się na ekranie iPada lub iPhone. Stylus byłby wyposażony w zestaw czujników oraz układ, dzięki któremu łączyłby się z naszym iUrządzeniem. W patencie widać również specjalną podstawkę dla tego urządzenia, a podniesienie rysika automatycznie będzie go uruchamiać. Oczywiście będzie z niego można korzystać również na ekranie tabletu.

Apple rysik 2

Pomysł bardzo ciekawy na zdjęciach czy prezentacjach, gdzie kilka osób musi robić notatki z zapisanych na tablicy materiałów. Sam nie korzystam na razie z żadnego rysika, ale są one coraz ciekawsze, jak chociażby opisywany przez nas ostatnio Power Pen.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona