Ważne

LG G4 – plotki, przecieki. 4GB RAM, Snapdragon 810, ekran 5,3″ i rysik?

Mimo że od oficjalnej premiery aktualnego flagowca LG minęło dopiero nieco ponad pół roku, w sieci już od dłuższego czasu spekuluje się na temat jego następcy. Z najnowszych informacji wynika, że może to być urządzenie wyposażone w mniejszy wyświetlacz niż w G3, a żeby tego było mało – podobno ma oferować rysik.

LG G3 posiada 5,5-calowy ekran, podobnie jak wersja z rysikiem, o której niewielu pamięta, bo dostępna jest jedynie w Korei: G3 Stylus. Z najnowszych informacji wynika jednak, że LG G4 ma mieć matrycę o przekątnej 5,3″ (i rozdzielczości 2560 x 1440 pikseli). Ma się charaketryzować ultra cienkimi ramkami okalającymi ekran, dzięki czemu wymiary samego urządzenia mają być mniejsze niż konkurencyjnych smartfonów z tą samą wielkością ekranu (dokładnie tak, jak ma to miejsce w przypadku G3).

G4 ma pracować dzięki procesorowi Qualcomm Snapdragon 810 (64 bit), a jego systemem operacyjnym ma być Android – prawdopodobnie najnowsza wersja dostępna w momencie premiery smartfona. Na jego pokładzie ma się znaleźć 4GB pamięci operacyjnej RAM, 32GB/64GB pamięci wewnętrznej, akumulator o pojemności 3500 mAh oraz aparat 20,7 Mpix.

Co ciekawe, w sieci pojawiły się wieści, jakoby LG G4 miał zadebiutować z rysikiem w zestawie. Nie jest jednak jasne czy chodzi o podstawową wersję G4 czy pojawi się G4 Stylus, czyli druga wersja urządzenia, jak miało to miejsce w przypadku LG G3.

Pierwszą okazję do zaprezentowania światu G4, LG będzie miało podczas CES 2015 już na początku stycznia. Kolejną – na początku marca na MWC 2015.

Zainteresowanych aktualnym flagowcem koreańskiego koncernu odsyłam do recenzji LG G3.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona