Ważne

NVIDIA SHIELD Tablet i LG G Pad 8.3 zyskały pełne wsparcie dla Chromecast

Chromecast, czyli niewielkie urządzenie od Google, pozwalające na strumieniowanie rozmaitych treści na ekran telewizora, nie osiągnął niestety sukcesu, jaki wiele osób wróżyło mu na początku. Jedną z przyczyn takiego stanu rzeczy jest fakt, że mimo iż od premiery minął już rok, to możliwość wykorzystania wszystkich funkcji wspomnianego akcesorium oferowana jest jedynie przez garstkę kompatybilnych tabletów i smartfonów.

Mówiąc konkretniej, do niedawna lista tabletów współpracujących z Chromecast składała się z zaledwie 8 modeli: Nexus 7 2013, Nexus 9, Nexus 10, Samsung Galaxy Note 10.1, Sony Xperia Z2 Tablet, Sony Xperia Z3 Tablet Compact, Tesco Hudl 2 i TrekStor SurfTab xintron i 7.0. To właśnie one jako jedyne mogły pochwalić się możliwością strumieniowania wszystkich treści wyświetlanych na ekranie tabletu, a nie tylko tych pochodzących z wybranych serwisów, tak jak ma to miejsce w przypadku pozostałych urządzeń. Teraz wspomniana lista powiększyła się o dwa kolejne tablety: NVIDIA SHIELD Tablet oraz LG G Pad 8.3 Google Play Edition. Warto jednak zauważyć, że w przypadku tego pierwszego urządzenia opóźnienia powodowane przez Chromecast mogą okazać się zbyt duże, by pozwolić na komfortowe granie w nasze ulubione tytuły na ekranie telewizora (a właśnie takie zastosowanie wydaje się być w tym przypadku najbardziej oczywiste).

Oczywiście należy pamiętać o tym, że funkcja bezprzewodowego przesyłania obrazu z ekranu tabletu na telewizor za pomocą Chromecast oficjalnie znajduje się jeszcze na etapie testów Beta, a Google cały czas utrzymuje, że już niedługo udostępni taką możliwość dla większej liczby urządzeń. Nie da się jednak ukryć, że jak na razie prace nad rozwojem wspomnianego akcesorium posuwają się w zbyt wolnym tempie, by można mu było wróżyć świetlaną przyszłość. Najbardziej niecierpliwi mogą jednak poszperać na forum XDA, gdzie znajduje się kilka sposobów na „odblokowanie” wspomnianej funkcji w innych modelach.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona