Ważne

LG G Pad 8.3 Google Play Edition z czystym Androidem 4.4 Kit Kat

LG G Pad 8.3 Google Play Edition z czystym Androidem 4.4 Kit Kat

Na temat tabletu LG V510 w ostatnim czasie słyszeliśmy mnóstwo spekulacji. Najczęściej pojawiało się sformułowanie, że ma to być kolejny sprzęt z serii Nexus, najprawdopodobniej Nexus 8. Niestety, nie jest to prawda. Najbliżej prawdy okazały się osoby twierdzące z dystansem, że będzie to po prostu w jakimś stopniu zmodyfikowana wersja LG G Pad 8.3. I okazało się, że faktycznie tak jest. Bo jak inaczej nazwać LG G Pad 8.3 Google Play Edition?

Dotychczas, jeśli jakaś firma nawiązywała bliższą współpracę z Google, automatycznie sprzęt, który wypuszczała przechodził pod skrzydła Google – stawał się modelem z serii Nexus. Ale nie tym razem. LG G Pad 8.3 jest pierwszym tabletem, do którego nazwy został dodany znaczący dopisek: Google Play Edition. Co to oznacza? Że sprzęt pracuje w oparciu o czystego Androida w najnowszej postaci – 4.4 Kit Kat.

Oczywiście jego parametry techniczne nie uległy zmianie. Wciąż jest to sprzęt oferujący przede wszystkim wyświetlacz IPS o przekątnej 8,3″ i rozdzielczości 1920 x 1200 pikseli, czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 600, 2GB RAM, 16GB pamięci wewnętrznej oraz akumulator o pojemności 4600 mAh. Więcej na jego temat możecie przeczytać tutaj.

LG G Pad 8.3 Google Play Edition został wyceniony na 349 dolarów i można go nabyć za pośrednictwem oficjalnego sklepu Google Play, który oczywiście w Polsce nie jest dostępny.

źródło

Komentarze

 • bo1

  może się czepiam ,bo może jest podstawa do sarkazmu ,ale jednak mnie bardziej by pasowało zamiast ” który oczywiście w Polsce nie jest dostępny” – “który niestety w Polsce nie jest dostepny” tak zwyczajnie ,trochę ze smutkiem ,ale i z szacunkiem dla samego siebie…(nas wszystkich)

  • misiek

   …oczywiście powiedział baca wieszając swoje oczy na sznurku :):):):)

 • bo1

  a tak wogole to sie zapatrzyłem na usta p.Kasi?/na górnym banerze z czekoladką i jakos tak mi smutno…

 • Glee

  Bardziej mi sie Nexus 7 2013 podoba

 • janko

  Kopiują jedni z drugich te “njusy” aż furczy. Jeżeli na prowadzeniu takiego “portalu” można zarobić jakieś pieniądze, to znaczy, że w Polsce pieniądze naprawdę leżą na ulicy, a własciwie to nawet nie na ulicy, tylko są równo poukładane i podawane na tacy, nawet człowiek nie musi się po nie schylać…

  • slv

   @ janko
   Zapraszamy @janko do założenia konkurencyjnego portalu. I trzymamy kciuki za taką przynajmniej jakość jak na tabletowo.pl. Będziesz miał na 100% jednego wiernego czytelnika, czyli mnie.
   Zrobisz coś w tym kierunku, czy pozostaniesz na etapie ‘po-marudzę-sobie’ ?
   p.s.
   Żeby nie było, że bez nawiązania do treści newsa: Tablet fajny :D

  • applemaniak

   Janko nie jęcz tylko weź się za robotę. Czekamy na Twój portal, pieniądze już są zbierane i układane na tacę, wystarczy wziąć.

  • bat.net

   co prawda to prawda sporo tu przebitek z tabletManiak-a

   • Ciekawe spostrzeżenie. Zwłaszcza, że, z tego, co widzę, to tabletmaniak często podaje nas jako źródło, hmm….

 • Patryk

  Ciekawe czy doczekam się jakiegoś 10 calowego Google Edition, jakby taka nowa xperia z, ale by było genialnie

 • asdf

  Pisałem w komentarzach o LG G Pad 8.3 Google Play Edition i przewidziałem… co w zasadzie nie było żadnym wróżeniem z fusów

  I na całe szczęście to nie jest Nexus, który zostałby tylko wykastrowany z slotu kart microsd

  “niestety”.. niestety to na temat tabletów to trzeba mieć jakiejś pojęcie i orientację

  orientacja na zasadzie “ale ten ekran się palcuję” to była dobra… 3 lata temu, kiedy tablet był dla polaka niczym bieżąca woda dla murzyna

 • Azawakh

  Myślę, że to znakomity pomysł, iż coraz więcej modeli smartphonów jak i tabletów posiada wersję Google Edition z zupełnie czystym Androidem pozbawionym często ciężkiej i zasobożernej nakładki takiej jak np TouchWizz. Osobiście jestem zainteresowany tym zgrabnym i niewielkim tabletem ze stajni LG.

 • Arai

  Wszystko fajnie, tyle, że nie kupimy go nigdzie indziej niż w USA :-/

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona