Ważne

Wreszcie jest aktualizacja OTA Androida 5.0 dla tabletu Nexus 7 2012 i Nexus 7 2013

W ostatnich minutach Twitter aż się zagotował, gdy okazało się, że chwilę wcześniej aktualizację OTA dostał pierwszy tablet powstały przy współpracy Google z Asusem, czyli Nexus 7 pierwszej generacji. Postanowiłam zatem poszukać mojego dobrego, starego przyjaciela, by tchnąć w niego kolejne życie. I faktycznie, po włączeniu i odblokowaniu ekranu moim oczom ukazała się ikonka informująca o dostępności aktualizacji oprogramowania. Tym samym Android 5.0 Lollipop powędrował do wszystkich użytkowników Nexusa 7 2012, a nie tylko tych, którzy po udostępnieniu systemu kilka dni temu chcieli (i umieli) zaktualizować swój sprzęt na własną rękę.

Z komunikatu, który pokazał się na ekranie tabletu, dowiadujemy się, że aktualizacja wymaga 500MB wolnego miejsca, a sam pakiet danych pobieranych do pamięci urządzenia zajmuje 311,2MB. Sam proces aktualizacji, poza pobraniem wymaganych danych, trwa kilka minut.

Jeśli zatem macie gdzieś pod ręką Nexusa 7 2012, bierzcie go w dłoń, bo z pewnością czeka już na Was powiadomienie o dostępności najnowszej wersji mobilnego systemu operacyjnego koncernu z Mountain View. Będziecie mieli nie tylko okazję zapoznać się z Androidem 5.0 Lollipop, ale też przekonać się na własnej skórze czy rzeczywiście system ten był w stanie jeszcze bardziej wpłynąć na wydajność dwuletniego już, jakby nie było, urządzenia.

A jak już zaktualizujecie swój tablet, podzielcie się swoimi wrażeniami! Jak tylko się dłużej „pobawię”, na pewno też dam znać o swoich.

Ach, okazuje się, że w tym samym momencie aktualizację dostał też drugi tablet Google i Asusa, mianowicie Nexus 7 2013. W obu przypadkach w grę wchodzą wersje WiFi.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona