Ważne

Blackberry w przyszłym roku pokaże tablet i hybrydę

Nie piszemy często o Blackberry, ale nie jest to wynikiem naszej złej woli, ale faktu, że w kanadyjskiej firmie nie dzieje się zbyt wiele. W tym roku możemy spodziewać się jeszcze tylko jednego urządzenia o nazwie Classic. Dużo ciekawsze wydają się plotki o tym, że Lenovo jest zainteresowane Kanadyjczykami, co moim zdaniem mogłoby znacząco pomóc BB. Jednak nieistotne czy dojdzie do takiego przejęcia, bowiem w przyszłym roku możemy spodziewać się dwóch interesujących urządzeń od Blackberry: tabletu i hybrydy. 

Nie są to jedynie plotki, ponieważ podczas MIT Enterprise Forum w Hong Kong’u takie informacje podał CEO BlackBerry, John Chen. Nie jest na razie znana żadna specyfikacja tych urządzeń, ale w przypadku tabletu możemy spodziewać się następcy PlayBooka, który – mimo upływu czasu – okazał świetnym wyborem dla klientów, ponieważ w marcu tego roku aż 60% głosujących klientów BB nadal z niego korzystało.

blackberry-concealable-keyboard-660x459

Drugie urządzenie moim zdaniem zapowiada się jeszcze lepiej, ponieważ będzie to hybryda z wysuwaną klawiaturą. Nie jest jasne czy BB zdecyduje się na produkt premium czy może będzie chciało zaatakować średnią półkę tym produktem, ale dla fanów może to być świetne uzupełnienie dla smartfona czy tabletu.

Zapowiedzi wyglądają ciekawie, ale uważam, że Lenovo mogłoby przywrócić tą firmę na odpowiednie tory dużo szybciej. Motorola pod rządami Chińczyków na razie radzi sobie świetnie, więc dla Blackberry to również prawdopodobnie byłoby dobre wyjście z sytuacji.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona