Ważne

Blackberry w przyszłym roku pokaże tablet i hybrydę

Nie piszemy często o Blackberry, ale nie jest to wynikiem naszej złej woli, ale faktu, że w kanadyjskiej firmie nie dzieje się zbyt wiele. W tym roku możemy spodziewać się jeszcze tylko jednego urządzenia o nazwie Classic. Dużo ciekawsze wydają się plotki o tym, że Lenovo jest zainteresowane Kanadyjczykami, co moim zdaniem mogłoby znacząco pomóc BB. Jednak nieistotne czy dojdzie do takiego przejęcia, bowiem w przyszłym roku możemy spodziewać się dwóch interesujących urządzeń od Blackberry: tabletu i hybrydy. 

Nie są to jedynie plotki, ponieważ podczas MIT Enterprise Forum w Hong Kong’u takie informacje podał CEO BlackBerry, John Chen. Nie jest na razie znana żadna specyfikacja tych urządzeń, ale w przypadku tabletu możemy spodziewać się następcy PlayBooka, który – mimo upływu czasu – okazał świetnym wyborem dla klientów, ponieważ w marcu tego roku aż 60% głosujących klientów BB nadal z niego korzystało.

blackberry-concealable-keyboard-660x459

Drugie urządzenie moim zdaniem zapowiada się jeszcze lepiej, ponieważ będzie to hybryda z wysuwaną klawiaturą. Nie jest jasne czy BB zdecyduje się na produkt premium czy może będzie chciało zaatakować średnią półkę tym produktem, ale dla fanów może to być świetne uzupełnienie dla smartfona czy tabletu.

Zapowiedzi wyglądają ciekawie, ale uważam, że Lenovo mogłoby przywrócić tą firmę na odpowiednie tory dużo szybciej. Motorola pod rządami Chińczyków na razie radzi sobie świetnie, więc dla Blackberry to również prawdopodobnie byłoby dobre wyjście z sytuacji.

Komentarze

 • Tabletu od BB może i nie kupię, ale Passport kusi, oj kusi ;-)

  • Powiedz mi jedno, czym Passport kusi? Bo wiele osób dobrze się o nim wypowiada, ale jakoś nie umiem zrozumieć jego potencjału. Kwadratowy ekran jest ciekawy, ale to mnie jakoś nie rusza ;)

   • jaro

    Indywidualizmem napewno, a w świecie klonowanych konkurentów to wiele.

   • RDF2

    nie masz duszy hipstera. ;)

    • czyz indywidualizm nie jest odmiana histeriady ? egro tenze ww tel doskonale by pasowal do farbowanego histera

 • dafuq

  “Motorola pod rządami Chińczyków na razie radzi sobie świetnie”

  Motorola pod rządami Chińczyków jest dopiero od tego tygodnia pismaku, na razie wszystkie sukcesy można przypisać byłemu właścicielowi, czyli Google. Dopiero za rok zobaczymy urządzenia zaprojektowane przez Chińczyków i wtedy będziemy mogli ocenić czy pod ich rządami “radzi sobie świetnie” :)

 • Tyran1918

  Jak Lenovo zacznie tak wszystkich kupować to tylko gorzej dla nas, więc nie ma się z czego cieszyć. Monopol dla klienta nigdy dobry nie jest. BlackBerry jest przynajmniej urozmaiceniem na rynku i niech tak pozostanie.
  Motorola zresztą dopiero teraz oficjalnie przeszła pod władanie Lenovo, więc nie można oceniać ich produktów przez pryzmat wpływu chińskiej firmy, tylko Google.

 • szametu

  jesli tyko playbook bedzie dzialal ze swoim autonomicznym systemem, jestem wszystkimi czlonkami za. gdyby nie daj bog zwrocili sie w strone zielonego, coz .. tulic bede starego playbooka.

  • Tyran1918

   Nie wierzę, że będzie miał Androida, który nadaje się raczej do zabawy niż do pracy. Nawet tutaj Windows na tablety jest uważany jako bardziej użyteczny niż Android. W BlackBerry będzie na 99% sytem BlackBerry 10. Oni raczej dążą do zaoferowania sprzętu dla biznesu, a obecnie mają przynajmniej system, który może spełnić takie wymagania.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona