Wiemy, które urządzenia Sony otrzymają aktualizację do Androida 5.0 Lollipop

Na pewno jeszcze przez kilka najbliższych dni w technologicznym światku będą panowały dwa tematy: nowe tablety Apple (iPad Air 2 i iPad mini 3) oraz Android 5.0 Lollipop i prezentacja dwóch urządzeń z serii Nexus: Nexus 6 i Nexus 9. Skoro tak, żeby za bardzo od nich nie odbiegać, przedstawię Wam listę urządzeń Sony, które na pewno otrzymają aktualizację do najnowszej wersji systemu operacyjnego Google.

Lista sprzętu opublikowana przez japoński koncern jest dość pokaźna, aczkolwiek trzeba pamiętać, że i portfolio produktów firmy też wcale do najmniejszych nie należy.

Androida Lollipop mogą się spodziewać posiadacze następujących tabletów: Xperia Tablet Z, Xperia Z2 Tablet, Xperia Z3 Tablet Compact. A to oznacza, że wszystkie najnowsze tablety Sony będą oferowały, już niebawem, najnowszą edycję Androida. Nie otrzymają jej wcześniejsze tablety (SP i Xperia Tablet S), ale to chyba musiałby być cud – zwłaszcza, że ich wsparcie zakończyło sie na Androidzie Jelly Bean.

Pozostałe modele, które na pewno zostaną zaktualizowane do Androida 5.0, to: Xperia Z, Xperia ZL, Xperia ZR, Xperia Z1, Xperia Z1S, Xperia Z Ultra, Xperia Z1 Compact, Xperia Z2, Xperia Z3, Xperia Z3v, Xperia Z3 Compact.

Wiele wskazuje na to, że na pierwsze aktualizacje przyjdzie nam poczekać do początku 2015 roku. Wcześniej z Lollipopa będą mogli się cieszyć jedynie użytkownicy Sony Xperia Z Ultra Google Play Edition, ale to chyba nikogo nie dziwi.

Komentarze

 • Kamil

  A co z aktualizacja dla xperii m2? Maja zamiar zaktualizowac tylko serie z, jesli tak, bedzie to ewidentny strzal w kolano

  • Również mam nadzieję, że Xperia M2 dostanie nowego Androida. Na razie jest tylko potwierdzenie dla Zetek :)

 • konik

  Nio i moja z ultra zostaje ze mna

 • tab3

  A ja dostalem aktualizacje do galaxy tab 3 8cali gsm:-) teraz mogę ustawiać dostep dla innych użytkowników, chyba ze nowy system może cis więcej. …

 • Witek

  no tak, jak zwykle Sony zaniedbuje użytkowników starszych urządzeń. Ja kupiłem sobie Sony Tablet S na jakiejś wyprzedaży za 800 zł trzy lata temu i leży nierozpakowany bo się wkrótce po kupieniu dowiedziałem że nie będzie już ich można aktualizować…

 • Kuba

  Jak xperia m2 nie dostanie andka 5 to ja kończę prace z Sony

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona