12,9 calowy iPad dopiero w przyszłym roku, a wszystko przez iPhone 6!

Pisałem Wam niedawno, że 16 października odbędzie się konferencja Apple, na której zobaczymy nowe tablety. Pojawił się także iPad Air 2 na wielu zdjęciach i to ma być hit tej prezentacji. Wiele osób chciałoby zobaczyć iPada Pro z dużo większym ekranem, ale najnowsze informacje wskazują, że zobaczymy to urządzenie dopiero w przyszłym roku.

iPad Pro ma mieć 12,9-calowy ekran i wiele osób bardzo chciałoby zobaczyć go już na nadchodzącej konferencji. Jednak według nowych przecieków na prezentacji zobaczymy tylko nowego Air’a oraz MacBook’i. iPad Pro nie zostanie teraz zaprezentowany, ponieważ dostawcy i tak mają trudności z dostarczeniem podzespołów do nowych iPhone’ów. Wydaje się, że to one są teraz priorytetem i prawie 13-calowy tablet od Apple trafi na rynek dopiero w przyszłym roku. Jego produkcja ma się jednak zacząć już w grudniu.

Możliwe, że ~13-calowy iPad dostanie także klawiaturę i będzie alternatywą dla podobnych produktów z Androidem oraz Windowsem. Jednak na jakikolwiek informacje musimy poczekać do 16 października.

Komentarze

 • AS

  iPhone sprzedaje się dobrze, ale nie jakoś szczególnie lepiej, niż poprzednie wersje. Więc hipotezy o braku możliwości produkcyjnych są chyba mało prawdopodobne. Podejrzewam raczej problemy konstrukcyjne.

  • barilla

   Procesory w poprzednich generacjach nigdy nie były pierwszymi na nowym procesie technologicznym. Na dzień dzisiejszy proces 20nm ma opanowany tylko jedna niezależna fabryka, zatem nie są w stanie produkować olbrzymich ilości. Między innymi dlatego nowe karty graficzne nvidii są wykonane nadal w starym procesie litograficznym.

 • Marcin Wojciechowski

  Jestem bardzo ciekaw największego z iPadów. Mam nadzieję, że będzie bardziej komputerem niż typowym tabletem.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona