Wiko VIEW

Czy już niebawem zobaczymy 12,9-calowego iPada?

W dobie, gdy duże tablety są pożądane przez kupujących, coraz więcej firm decyduje się na wprowadzenie tego typu urządzeń do swojego portfolio. Kwestią czasu było to, że również Apple będzie chciało się dostosować do panującej mody. W sieci pojawia się coraz więcej informacji o tym, że właśnie ten producent pracuje nad niespełna 13-calowym urządzeniem, które ma być odpowiedzią na Galaxy Taby.

Już od dawna mówi się, że Tim Cook chce zrewolucjonizować urządzenia firmy, której jest dyrektorem generalnym. W sieci pojawiają się informacje na temat 5,5-calowych phabletów oraz 4,7-calowych komórek, a teraz Bloomberg poinformował, że trwają prace nad 12,9-calowym iPadem, który ma wstrząsnąć rynkiem urządzeń tego typu. Czy sprzęt ma szansę na pokonanie Galaxy Tab Pro oraz Note Pro?

iPad-Air-vs-iPad-mini-with-Retina-Display-660x412

Zdaniem informatora Bloomberga, dostawcy podzespołów do urządzeń Apple, już od dawna przygotowują nową gamę ekranów na zlecenie tego producenta. Obok 7,9” oraz 9,7” już niebawem stanąć ma nowa, niespełna 13-calowa matryca, która będzie wykorzystana podczas produkcji tabletów na przyszły rok. Oznacza to, że Tim Cook chce dostosować się do panujących obecnie trendów i zaprezentować duży tablet, który zainteresuje osoby niezainteresowane obecnie sprzętem firmy z Cupertino.

Mówi się, że jest to przygotowanie do wprowadzenia dzielenia ekranu, nad którym mają pracować obecnie pracownicy Apple. Trzeba zauważyć, że w sieci brak jest informacji na temat specyfikacji technicznej tego sprzętu, a rzecznik prasowy firmy – Trudy Muller – odmawia komentarza w tej sprawie.

Komentarze

 • Kalafior

  ..no to sprzedam za rok Tab S 10,5 i kupie se 13-ke ‘aj-jak-pada’ i zobacze który lepszy
  Howk !

 • Jacek.P

  Czy ktoś mówił, że Apple wyznacza trendy? Bo na razie to widzę jak próbuje się dostosować do innych. Dotyczy to zarówno Ipadów jak i iphona.

 • AS

  Podejrzewam, że paramerty techniczne tego malucha byłyby identyczne z 10-calową wersją. Widać to po podobieństwie obecnej wersji mini i iPada.

 • mały kazio

  Tylko po co?
  Tym samym da się pobawić na zwykłym ipadzie
  No, chyba że ktoś ma zamiar na nim “pracować”

 • Janoosz

  OK OK OK Już wiemy że Apple jest z Cupertino, Google z Mountain View a MS z Redmond. Przestańcie używać tych substytutów dla nazw firm. Jeżeli artykuł dotyczy którejś z nich to na 100% użyjecie czegoś na zasadzie “gigant z… “, “firma z…”. W dłuższych artykułach zwroty te powtarzają się nawet kilkukrotnie. Błagam, zrezygnujcie z tego.

  • Michał

   Jeszcze dopisuję “firma z nadgryzionym jabłkiem w logo” i “tablet spod znaku nadgryzionego jabłuszka” ;)

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona