Wiko VIEW

Vido W8S to biznesowy tablet z 3G i rysikiem

Vido to chiński producent, o którym już nieraz pisaliśmy. Były to zarówno urządzenia z Androidem jak i Windowsem, a ostatnio ich tablet wyglądał prawie jak produkty z serii Lumia. Teraz została zaprezentowana ciekawa dachówka z 8-calowym ekranem, rysikiem i systemem Microsoftu.

Vido W8S to biznesowy tablet, który pracuje pod kontrolą Windowsa 8.1. Jest to 8-calowe urządzenie, które na ekranie wykonanym w technologii IPS wyświetla obraz o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli. Za moc odpowiada 4-rdzeniowy procesor Intel Bay Trail-T Z3735F o taktowaniu 1,8 GHz oraz układ graficzny Intel HD Graphics Gen7. Dodatkowo obsługuje on łączność 3G oraz rysik. Posiada również aparat fotograficzny, ale nie wiadomo o jakiej rozdzielczości. Nie jest na razie znana reszta specyfikacji oraz cena.

Na uwagę jednak zasługuje również wygląd, który i tym razem od razu kojarzy się z Lumia’mi. Kolory, w których będzie dostępny także kojarzą się z produktami Nokii: żółty, niebieski oraz czerwony. Jestem przeciwny kopiowaniu rozwiązań innych producentów, ale trzeba przyznać, że taki tablet wygląda dużo lepiej niż kolejne szare urządzenie.

Komentarze

 • nie rozumiem takich newsow…
  nie znana jest polowa specyfikacji, cena i dostepnosc

  Jak dla mnie typowa przeklejka z zagranicznej strony o maloznaczacym fakcie

  • Jan

   to nie czytaj

   • Skąd mogłem wiedzieć po tytule jaki będzie news?

 • nylu

  A jak dla mnie ciekawy news

 • mały kazio

  Kolory ładne, ale wiadomo w jakiej technologii ten rysik?

  • Nie znalazłem żadnych informacji o nim

 • Sony

  Wygląd bardzo ale to bardzo fajny. Różni się od innych na plus.
  Mam tylko obawę o “biznesowość” – przy niskiej rozdzielczości. Biznesowy jest Lenovo Thing Pad 8 – ALE – on ma Full HD.
  Na plus mamy łączność 3G oraz Stylus / Rysik.
  Mam nadzieję, ze cena nie będzie “biznesowa” :) – bo im więcej dobrego taniego sprzętu z Windows tym lepiej – KONKURENCJA – zawsze jest najlepsza. Android niestety ma zdecydowanie za duży udział rynku – co dla nas, zwykłych konsumentów nie jest dobre, Monopolu jeszcze nie ma – ALE – nie wiele mu brakuje.

 • Jacek

  Włąsnie się czaję na aliexpress na takie tablety za 175USD można kupić dachówkę z takimi samymi bbechami bez 3G 2gb RAM i 32GB pamięci. Może częściej będziecie pisać o chińskich tabletach?

 • Jacek

  Włąsnie się czaję na aliexpress na takie tablety za 175USD można kupić dachówkę z takimi samymi bbechami bez 3G 2gb RAM i 32GB pamięci. Może częściej będziecie pisać o chińskich tabletach?

 • Hubert

  Lumia’mi – polski język trudny język

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona