Ważne

Tablet od Vido wygląda jak Lumia

Od dłuższego czasu mówi się o fali tabletów z Windows 8.1, które cenowo mają nawiązać do najtańszych modeli z Androidem. Chodzi oczywiście o chińskie produkty pochodzące od mniej znanych firm, które… często nie do końca szanują coś takiego jak patenty czy własność intelektualna. Niestety jak na razie budżetowych modeli z okienkami jest jak na lekarstwo, a jakość ich wykonania pozostawia wiele do życzenia.

Czy można patentować wygląd? Chińczycy są najwyraźniej przeciwni takiemu rozwiązaniu i otwarcie skopiowali wzornictwo z modeli Lumia do swojego najnowszego tabletu – Vido V11C. Tablet wyposażono w 10,1-calowy ekran IPS 1280 x 800 pikseli, czterordzeniowy procesor Intel Atom Bay Trail Z3740 z HD Graphics, 2 GB pamięci RAM, 32 GB pamięci wewnętrznej oraz baterię 8400 mAh. Co ciekawe, nie zdecydowano się na specyfikację minimalną, czyli 1 GB RAM i 16 GB pamięci. Ciekawe jak wpłynie to na końcową cenę urządzenia, ale raczej nie będzie ona niższa niż 200$.

Do tego otrzymamy moduł WiFi, Bluetooth 4.0, microUSB 2.0, port HDMI, czytnik kart micro SD oraz wyjście audio jack. Tablet waży 580 g i ma 10,5 mm grubości. Co myślicie o tak oczywistym kopiowaniu wzornictwa przez chińskich producentów? Z jednej strony, patentowanie wyglądu wydaje się być przesadą, ale z drugiej – firma która opracowała wygląd pierwotnie musiała opłacić projektantów i artystów, co wpłynęło na zwiększenie końcowej ceny urządzenia.

Komentarze

 • GieKa

  Do której Lumii jest podobny?

  • etanol

   Jak w ramach wycieczek trafisz do Czech i skosztujesz dopalaczy z ratyfikowanego kleju do tapet to do tych z linii 92x ;)

  • etanol

   To musiała by być solidnie zakrapiana impreza by wrócić do domu z tym tabletem zamiast wzmiankowanym smartphonem ;P

 • Jacek

  Ładny! Ale nie da się opatentować żółtego koloru:P

 • etanol

  Ładny i nie widzę podobieństwa do żadnego tabletu. Tylko co to za szalony trend dawania głośników z tyłu…

 • Wszystko wygląda jak wszystko. Idzie jako tako rozróżnić Apple/Samsunga/Sony (choć różnic aż taaak dużo nie ma), również Lumie, a reszta to wszystko to samo… czarna ramka, Android, bla bla dwu/czterordzeniowy procesor itd. bla bla… to już jest nudne.

 • mobile4you

  Tylko kolor podobny, kształty obudowy zupełnie inne. To już drugi serwis, który wypisuje bajki jak z sezonu ogórkowego.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona